Kadinlive.com

Sonbahar – kış trendi: kısa etek


Yaz aylarında rahatlıkla giyindiğimiz kısa etekler aslında bir çoğumuz için soğuk mevsimin de vazgeçilmezi. Yani, kış aylarında feminen görünüme sahip olmak isteyenlerin tercihi etekler olur. Bugün sizlerle danışacağımız konu son yıllarda moda trend olan kısa etekler. Kısa etekleri nasıl giyinmek lazım? Soğuk mevsime uygun kısa etek seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

İlk olarak seçtiğimiz eteğin parçasının soğuk mevsime uygun olmasına dikkat edeceğiz. Diğer konu ise vücut yapımızı düzgün tanımaktır. İnce bayanlar daha çok A formalı eteklere yüz tutsalar doğru seçim yapmış olurlar. Kilolu bayanlar ise daha koyu renkte olan düz kısa etekleri tercih edebilirler.

Kısa etekleri soğuk mevsimde gömleklerle, yünlü bluzlarla rahatlıkla kombin edebilirsiniz. Üzerinize trenç, ceket veya palto kombinlemek mümkündür. Kısa etekler son yıllarda genellikle “opak çorap” denilen cildi bildirmeyen koyu renkli çoraplarla giyilir. Cildimizi bildiren ince çorapları giymek doğru değildir. Bu sizin günlük giyiminize klasik görünüm verecektir.

Kısa etekleri uzun çoraplarla giyinirken alt çorabınızın ince olmasına dikkat edin. Bu zaman ayakkabı tercihiniz kısa botlar olmalıdır.


Kış trendi kısa etekleri sizler nasıl buldunuz?

Kısa etek modelleri ve kombinleri için foto galeriyi görüntüleyin…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git