Estetik

60 yıl sonra yüzündeki izlerden kurtuldu

Sizde Yüzünüzdeki izlerden kurtulun!

Ülkemizde ilk uygulanan mikro evilasyon yöntemi ile hastanın hayatını kurtardıklarını bildiren Plastik Cerrah Operatör Doktor İbrahim Oskui bu tarz bir hastanın hayata bağlanmasını son derece mutluluk verici olduğunu belirtti.

Daha çok küçük bir bebek iken yüzünde çıkan yaranın izini 60 yıl boyunca yüzünde taşıyan Yadigar Karcı plastik cerrahi yöntemi ile hayata yeniden bağlanarak kendini gören insanların rahatsız olmasından yaşadığı üzüntüyü bu ameliyatla çözüme ulaştığı için son derece mutlu olduğunu bildirdi.

Henüz iki yaşındayken elinde ve yüzünde çıkan çıbanlar okula başlama çağına kadar devam ettiğini ve birçok hastanede tedavi gördüğünü söyleyen Karcı hastaneye geç kaldığı için tedavisi zor olduğunu dile getirdi. Elleri ve yüzü hep böyle kalan Karcı “vücudum kilo alsa da yüzüm sürekli kuru kaldı” diye bildirdi. Birçok sıkıntıyı yaşadığını bildiren çocukların toplantılarına bile girdiğinde sadece önceden Öğretmenlerle konuştuğunu bildiren Karcı insanlar Rencide olmasın diye de Moralim düzgünmüş gibi davrandığını belirtti. Yüzüne baktıklarında zaman zorlandıklarını söyleyen çevremde son derece olumlu tepkiler olduğunu da bildirdi. Kendine olan güvenin arttığını bildirerek çocukları ötürü okula götürürken de kapıya kadar bırakıp dönerim diye sözlerine ekledi.

Dr İbrahim Özkul hastanedeki Yadigar Karcı ile 1 yıl önce tanıştıklarını ve psikolojik olarak da son derece çöküntü olduğunu bildirdi vücudunun çeşitli yerlerinde yüzünde oluşan deformasyonlar sonucu Yaşam ona bir işkence gibi geldiğini doktora anlatmış olduğunu söyledi mecbur kalıp sokağa çıktığında ona olan bakışlardan rahatsız olduğunu ve bundan kaç sene yaşayacaksan Böyle olmak istemiyorum diye bildirdiğini söyledi.

Karca’nın maddi durumu iyi olmadığı için ameliyat masraflarını üstlendiklerini bildiren Oskui Şöyle devam etti: “Belki de binlerce ameliyat yaptım ama bu kadar kötüsünü ilk defa gördüm” dedi. Üç operasyon yaparak vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı dokuları yüzüne naklederek başarı sağladığını ve mikro epilasyon dediği yöntemle küçük iğne uçlarıyla deri dokusunu tamamen kas dokusundan ayırdıklarını Bu işlem sonunda da ameliyatının son derece başarılı olduğunu ekledi. Artık yüzünün güldüğünü konuşurken duygulanıp ağlayabildiğin bir hastaya hayata bağlamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözle gördüğün diye devam etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu