Hayata dair

Ayşe Arman, kadınlara seslendi

Ayşe Arman ile yapmış olduğumuz röportajda, kızını geç yaşta dünyaya getirmiş olmasının işinde olan ilerlemesini engellemediğini eğer daha genç yaşta anne olsaydı işinde bu kadar iyi olamamış birisi olabileceğini söyledi. Bir kadın isterse hem çocuk yapabilir hem de kariyer.

Memleketinde sevdikleri ile bir araya gelerek onların yapmış olduğu tatlı bir röportaja katılan Ayşe Arman, özel yaşamından tut iş hayatına kadar sorulan tüm sorulara yanıt verdi. İş yaşamındaki başarılarının yanında evinde ki yaşamına da değinen Arman orada bulunan hayranlarına her konuda başarılı olabileceklerini söyledi.

Gazeteci Ayşe Arman‘ın ailesi memleketi Adana ilinde yaşamakta ve burada bale okulları bulunmaktadır. 18 yaşında evinden ve memleketinden ayrılarak kendi ayakları üzerinde duran Arman, sürekli Adana’ya geldiğini ve hem memleketinin hem de ailesinin sevgisinden vazgeçmediğini ve memleket özlemi çekmediğini dile getirdi. Daha çok küçük yaşta dünyayı gezmek amacıyla memleketinden ayrılmış olmasının sonucunda başarılı bir hayata ve işlere sahip olduğunu söyleyip tüm Adanalıların yapmak istediği her ne olursa olsun başarabileceklerini söyledi.

İş yaşamında uzun bir yol almış olmasının yanında 35 yaşında anne olan ve kızına Alya ismini veren Ayşe Arman, bu yaşıma kadar beklemek yerine daha genç yaşta anne olsaydım işimde bu kadar ilerlemiş olmayabilirdim diyerek ekleme yaptı.

“Bir Bayan Kendini Asla İhmal Etmemeyi Bilmeli”

Arman, bir kadının evi ile ilgili tüm konularda sorumluluğun kendinde olması sebebine dayanarak bir kaç tüyo verdi.

Çocuğu ile ilgili her gün değişen gelişmeler, doğum günleri, özel gün yemekleri, işle ilgili sorunlar derken çok fazla yoğun bir yaşama sahip olan kadınlar bu yoğun hayatın içinde kendileriyle ilgilenmeyi unutmamalıdır. Kadın dediğiniz o özel varlık yapacağı bir planla tüm bu işleri halledip kendine de zaman ayırmayı başarabilir.

Mutfakta başarılı olduğu gibi bir kadın kendisi konusunda da başarılı olmalıdır. Yaratıcılığını kullanarak kadın iş yaşamında da başarılı olabilir. Ayrıca bütün bu konularda olduğu gibi bir kadın teknoloji konusunda oldukça bilgili olmalıdır. Son zamanlarda kullanılan sosyal medya araçlarını da kullanmayı bilmeli ve bunlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu