Sağlık

Bedenin kendi kendini iyileştirme sistemi ‘Norbekov’

Bedenin kendi kendini iyileştirmesi

İşte Norbekov sisteminin mucizevi tedavisi: Bilinçaltı ile insanların kendilerini iyileştirmesidir. Bu sistem ile gözleri bozuk olan kişiler eğer gözlük kullanıyorsa gözlüklerine veda ediyor, varis ve diyabet şeker hastalığı olanlar tedavi oluyor, hemoroid, ülser ve polipler ile kistler erimektedir.

Kama Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen 8 Eylül 2014 tarihinde Pazartesi günü, 10.00-19.00’da arasında başlayacak olan 10 günü kapsayan eğitim öncesi Kama Gelişim Merkezi Eğitmenleri Mahram Satymbaevave Kabuljan Murzaev, Kadınlive kadın okuyucularına Norbekov sistemi hakkında bilgiler aktarıldı.

Norbekov sistemi nedir nasıl olur?

İnsan bedeninin kendini aktive edip iyileştirme egzersizleri sistemine Norbekov denir. Yani bedenimizi, zihnimizi, duygularımızı ve ruhumuzu ortak paydada buluşturma tekniğidir.

Vücudumuzda herhangi bir yerimiz yaralansa biz müdahale etmeden iyileşiyor öyle değil midir? Kişinin psikolojik durumu bu tedaviyi hızlandırmaktadır. Yeter ki moralimizi yüksek tutalım, organlarımız kendi kendini kısa sürede iyileştirir. Kişiler genelde iyileşmek için umudu kendisinde araması gerekirken başkalarında arıyor. Gücünüzün farkına varın, kendinizdeki o enerji ile tedavinizi daha kısa sürede tamamlayacak kapasitede olduğunuzu keşfedin.

beden saglıgı 1

Norbekov sisteminin yararları nelerdir?

Norbekov, insandaki dört şeyi bir araya getirirsek her şeyin mümkün olabileceğini belirtmiştir. Bunlar; beden, ruh, kalp ve beyindir. Bunlardan birincisi olan beden üzerinde bazı çalışmalar yapılmaktadır. İnsan vücudundaki eklemleri sağlamlaştırmak, omurgalardaki kireçlenme ve fıtıkta etki gösterir. Daha sonra organlarda inceleme yapılmaktadır. Burada yalnızca beden değil düşünceler, duygular ve ruh da dahildir. Bunlar vücudumuzun bir bütünüdür ve tedavide hepsinin etkisi olmaktadır.

Norbekov tedavi sistemi nelerdir ve hangi aşamaları kapsamaktadır?

8 Eylül 2014 tarihinde Pazartesi günü, saat 10.00-19.00’da KAMA Gelişim Merkezi’nde başlayacak olan 10 günlük verilecek eğitimin ilk günü tanıtım olarak herkese açık. Küçük bir ücrete tabii tutularak herkes katılabilir.

Seminerlerimiz kademe kademe gerçekleşmektedir: ilk üç kademede 10 gün süren 30 saatlik grup çalışmasıdır. Grubun büyüklüğüne göre çabuk ve etkili sonuçlar elde edilmektedir. Dördüncü kademede ise 10 gün Orta Asya’ya gezi semineri yapıyoruz.

  1. kademe: Bedeninizi ve yaşamınızı yönetmek sizin elinizde,
  2. kademe: Duygularınızı ve toplumsal ilişkilerinizi yönetmek sizin elinizde,
  3. kademe: Önsezilerinizi uyandırın,
  4. kademe: Gezi, seminer ve özümüze yolculuk-Orta Asya.

beden saglıgı 2

Norbekov sistemi kimler üzerinde kullanılır ve kişiler üzerinde nasıl etkili olur?

Programımızda omurga, eklem, kas, damar, irade, hayal gücü, duygu, hormonal denge, görme, işitme, koklama jimnastiği, güzelleşme egzersizi mevcuttur. Hedef bağışıklık ve sinir sisteminizi kuvvetlendirmek, iradenizi güçlendirmek. Antrenman yaptığınız her şey gelişir iyileşir. En başta da belirttiğimiz üzere, gözleri bozuk olanlar gözlüklerden kurtuluyor, diyabet ve varis gibi hastalıkları vücut kendisi iyileştiriyor. Hemoroid, ülser ve polipler, kistler eriyor. Tüm organlar için tek tek özel egzersizler var. Vücut ve organlar birbiri ile bağlantılıdır ve biri mutsuz olsa diğeri de olumsuz etkilenecektir. Bu bütünü mutlu etmek tabi ki bizim elimizde.

Sadece Norbekov tedavisi iyileşmede etkili midir?

Kişiler birçok hastalıkla bizlere gelmektedirler. Örneğin fıtık, reflü, kireçlenme, karaciğer yağlanmaları, şeker hastalığı, tansiyon gibi hastalıklar kişinin hastalık süresince pozitif düşünceleri onun iyileşmesini olumlu yönde etkilemektedir. Buraya yalnız hasta insanların da yanı sıra daha güzel hayat sürdürmek isteyenler, başarı elde etmek isteyen ve mesleğini değiştirmek isteyenler de gelmektedir.

Norbekov sistemini kişiler kendi kendine uygulayabilir mi? Bunu nasıl ve nereden öğrenebilir?

Bu sistem çok özeldir. Ülkemizde bu sistemi kullanan iki tane rehber mevcuttur. Bunlar; Mahram Satymbaeva ve Kabuljan Murzaev’dir. Bu uygulamayı kişiler kendi kendine yapabilir diğer kişilerde uygulaması mümkün değildir.

beden saglıgı 3

Norbekov sisteminin asıl temeli neye dayanmaktadır?

Bildiğimiz çok önemli İslam alimlerinden olan İbni Sina’nın yapmış olduğu tedavi yöntemleri, samurayların yöntemlerine benziyor. Tedavi teknikleri, vücut egzersizleri ve meditasyonun yanı sıra hasta olan bölgemizin hastalanmadan önceki halini hatırlayarak o bölge tedavi ediliyor. Kişilerde duyu ve his oldukça önemlidir. Beden egzersizleri ile noktasal olarak uyarılır. Beden de enerjiden oluşur. Böylelikle pasif hale geçen hücreler uyarılarak aktif hale getiriliyor.

Norbekov sistemine katılmak için yaş sınırı var mıdır ve kimler katılabilir?

Doğuştan gelen hastalığa sahip olanlar, uyuşturucu ve içki bağımlısı olanlar, beyin hastalığı ve kalp hastalığı olanlar, beyin ve kalp hastalığı olan ayrıca 18 yaşını doldurmuş olan kişiler katılabilir.

Bu sistem bütün hastalıklara deva değil diyorsunuz, doğru mu?

Buna kesin bir çözüm diyemeyiz ama önceki sağlığımızı kazanmak için bir sebep gerekiyor ve bu yöntemi denemekte fayda var. Mesela diyabet ve varis gibi hastalığınız varsa iyileşiyorsunuz.

Norbekov sistemi’nin diğer metotlardan farkı nedir?

Diğer metotlardan farkı vücudumuzu genç tutmak, ona hakim olmak ve onu iyi tanıyıp çeşitli egzersizlerle, en kompleks ve bazit sentezidir. Bu seminer çok keyifli ayrıca gayet basit bir seminerdir. Çalışmalar müzik eşliğinde olur ve hızlı öğrenmek için bir teknik uygulanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu