Anne & Çocuk

Çocukları meşgul etmeyin 20 yolu

Evlerinizi çocukların mucizevi enerjisi ile dağılmaktan korumak istiyorsanız onları çeşitli yöntemlerle eğlendirmeyi başarmalısınız. Bugün birkaç yöntemle sizi tanıştırmak istiyoruz.

1. Vantilatörü renkli gök kuşağına benzetin.

Çocuğa vantilatörün kanatlarının her birini çeşitli renklerde boyamasına izin verin. Biraz kurumasını bekleyin, ve çocuklarınızdan sevinecektir.

vantilator-renkli

2. Yenilebilir plastilin hazırlayın.

Bunun için bize lazım olacaklar :

– Yarım bardak yumuşatılmış tereyağı
– 1 çorba kaşığı katı kaymak ;
– Dörtte bir çay kaşığı vanilya ekstresi
– 3-4 bardak pudra şekeri ;
– Gıda boya maddesi

İlk önce tereyağı ve kaymağı mikserle karıştırın. Sonra şeker tozunu yavaş yavaş ekleyin. Hazırladığımız kitle kalıplar için yeterince kalın ve sağlam olmalıdır. Sonunda vanilya ekleyin yeniden biraz karıştırın. Kalabalığı birkaç bölüme bölüp istediğimiz renklerde gıda boyası ekleyip yeniden karıştırın. Eğer gıda boyasından kullanmak istemiyorsanız beyaz kütle gibi de kullanabilirsiniz. Kütlemiz hazırdır, ve çocuğunuzla çeşitli figürlerle onu hazırlamaya başlayın. Bu hem sizin için, hem de çocuklarınız için son derecede ilginç ve eğlenceli olacak. En önemlisi, sonunda bunu yemek olur.

cocuk-yemegi

3. Evde salıncak asın.

Evde salıncak asmak çok ilginç olur. Bunu sadece avluda yapmak önemli değil. İnanın ki, çocuğunuz tüm gün bu salıncakta sallanacak olabilir.

evde-salıncak

4. Karanlıkta ışık saçan yumuşak kitle hazırlayın.

Bunun için bize bunlar lazım.

– Ultraviyole lamba
– B vitamini kompleksi
– Un
– Su
– Bitkisel yağ
– Şarap taş (mağazalarda bulabilirsiniz)
– Tuz.

B vitamini kapsuladırsa sadece açın ve tozu ekleyin. Üzerine 4 çay kaşığı şarap taşı ve 2 bardak un ve 2 bardak tuz ilave edip iyice karıştırın. Sonra 2 bardak sıcak su ve 2 çorba kaşığı bitkisel yağ ekleyin ve orta ateşte koyup yavaş yavaş karıştırın. Öyle ki, hazırladığımız kitle plastiline benzesin ve ele yapışmasına. Hazır olduktan sonra soğumasını bekliyoruz, ve karanlık odada lamba açın. Hazırladığımız kitlenin nasıl ışık verdiğinin, parladığının görüyorsunuz.

cocuk-oyuncak

5. Kendi karınızı kendiniz hazırlayın.

Eğer henüz kış mevsimine çok kalmışsa ve eğer bebeğiniz karla oynamak istiyorsa bu zaman kendi karınızı kendiniz hazırlayın. Bunun için bize sadece yüz kazımak için köpük ve mısır nişastası gerekir.

kar-harızlamak

Bunları birlikte karıştırdığımız zaman yumuşak kar oluşacak, eğer daha da renkli isterseniz gıda boyasından da kullanabilirsiniz.

kar

6. Çocuklarınızdan en küçük eşyalardan çeşitli sıfatlar hazırlamayı rica edin.

Bunun için ona düğmeler, boncuklar, şişe kapakları, şurublar vb verin. O da kendi fantezisinin gücü ile çeşitli sıfatlar hazırlasın. Bu onun için eğlenceli ve ilginç olacak, emin olun.

sifat-1

7. Resim çekmek için alışılmadık boyalar hazırlayın.

Saç jeli ile gıda boyasını iyice karıştırın, ve hazırladığımız boya ile çocuğunuz sihirli resimler yaratacak.

boya

8. Dondurma ve tatlı için çikolatalı porsiyon hazırlayın.

İlk önce çikolatayı par kurnasına eritin. Sonra dolu balonu onun üstüne tıklayın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra dikkatli partladın.

Ice cream social; Food stylist=Karen Shinto

9. Karton kutulardan labirent hazırlayın.

Karton kutulara kapılar açarak, onları birbirine yapıştırın. Bir günlük çocuğunuzun eğlencesi sağlanmıştır.

karton-labirent-eglence

10. Karton kutulardan başka şehir yapmak eğlenceli hazırlamak olur.

Karton kutunun üzerine küçük bir şehir çekin. Burada yollar çekin, makineler ve insanlar çekin. Daha ise çocuk kendisi fantaziyasını çalıştırarak oynayacak.

karton-sehir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu