Diyet ListesiEstetik

Cooltech Soğuk Lipoliz İle Zayıflama Yöntemleri

Cooltech Soğuk Lipoliz İle Zayıflama Yöntemleri

Cooltech, tek seansta yağ hücrelerini donmayla yok eden ve bölgesel fazlalıklarından şikayet edenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Medikal CE onaylı son teknoloji ürünü bir vücut şekillendirme sistemi olan Cooltech ile ilk seansta 12 cm’e varan incelme mümkün. Medikal Estetik Doktoru Dr. Emre Çiçek, bu yöntemle ilgili bilgi verdi:

“Karın, kalça, bacak, bel ve kol” gibi lokal kilo probleminin olduğu bölgelerde genelde tek seansta etkili bir incelme sağlanıyor. Sonuçlar 90 gün içinde belirgin bir şekilde görülebiliyor.

Türkiye’deki insanların yüzde 37’sinin kilo sorunu ve bölgesel yağlanmasının olduğunu ifade eden Çiçek, obezite sorunu olanların her geçen gün biraz daha fazla çaba gösterdiğini ama bölgesel fazlalıkların giderilmesi konusunda uzun zaman çaba göstermek gerektiğini vurguladı.

Uygulama Nasıl Yapılıyor?

70 dakikalık bir uygulama ile yağ hücrelerinin dondurulmasını sağlayan bu yöntem, 15 gün içinde etkisini göstermeye başlıyor. Sağlıklı ve kaliteli kalorili bir beslenme şekli tercih edildiğinde ise sonuçlar daha kalıcı oluyor. Herhangi bir anestezi gerektirmeyen bu yöntem, birden fazla bölge hedeflendiğinde birkaç seans sürebiliyor.

Temel olarak yağ dokusunun yoğun olduğu bölgenin lokal olarak dondurulup vakumlanması ve vücuttan lenf dolaşımı ile doğal bir şekilde atılmasını sağlıyor.

İşlem Sonrası Kaç Cm İncelme Oluyor?

İşlem sonrası 12 cm ve daha üzerinde bir incelme sağlanabiliyor. Ortalama bir iki beden küçülmenin sağladığı işlem, ağrısız ve acısız olduğu için çok sık tercih ediliyor.

Cooltech ile Zayıflama Hangi Bölgeler için Tercih Ediliyor?

Genel olarak bel çevresindeki obezite ya da doğum kaynaklı yağlanmalar için tercih edilen Cooltech ile zayıflama yöntemi:

  • Bel bölgesi,
  • Basen bölgesi,
  • Kalçalar,
  • Bacaklar için tercih ediliyor.

Soğuk Lipoliz Kalıcı Sonuçlar Verir Mi?

Yeni bir yöntem sayılmasına rağmen çok iyi sonuçlar alınan Cooltech soğuk lipoliz uygulamasında sonuçlar kalıcıdır. Ancak uygulama sonrası sağlıksız beslenme ve olumsuz yaşam koşulları yeniden kilo alımı söz konusu olduğunda problem yaratabilir. Diğer bölgesel zayıflama yöntemlerinden farklı olarak yağların dondurulması sağlanarak, incelme sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu