Estetik

Damlacık Estetiği ile Gençleşin!

Damlacık estetiği ile gençleşin

Cilt lekelerinden kurtulup gencecik bir cilde mi sahip olmak istiyorsunuz? Kadınlara cilt gençleştirme ve lekelerden kurtulma konusunda birçok tedavi imkanı sunuluyor.

Yüzü gençleştirmek için, cilt neye ihtiyaç duyuyorsa, kimyasal peeling, laser, mezoterapi ve dolgu işlemlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Ferzan Aytuğ yüz gençleştirmede yüz mezoterapisini kullandıklarını belirtti. Aytuğ; yüz mezoterapisinde A, E, C, amino asit ve hyaluronikden oluşan özel maddeler, 45 derecelik açılarla küçük damlacıklar halinde enjekte ettiklerini belirttiler.

A, C, E Vitaminleri yüzü gençleştiriyor

Ciltte gözenekleri açılmış, yanakları inmiş, yüzünde lekeler olan bireyler için özel kimyasal soyma işlemi mezoterapisi yapılması gerekmektedir.  İşte Aytuğ’dan yüz mezoterapisi tanımı:

cilt_9b

Özel maddelerin bulunduğu karışım küçük enjektörlerle 45 derecelik açılarla deri altına uygulanan terapiye yüz mezoterapisi denir. Dekolte bölgesi, eller, boyun ve yüz mezoterapi yapılan bölgelerdir.  Bu terapi ciltte bulunan yağ dokusunu uyarıyor. Bu da yenilenmeye ve canlanmaya işarettir. Yapılan bu işlem cilde dolgu yapılarak dolgun görünmesini sağlıyor. Mezoterapi sonrası sivilce izleri olan bireylerin bile ciltleri düzgünleşiyor. Bu seans iki haftada bir yapılabilir. Ayrıca yılda bir iki kez hatırlatma seansları düzenlenir.

Asitle yapılan peeling çok duyarlı ciltte sakıncalı

Kimyasal peeling, bazı özel asitler kullanılarak. cilt gençleştirmek için kullanılan işlemlerden bir tanesidir. Cilt yenileme ve yağlanmayı düzenleme konusunda kimyasal peeling oldukça önemlidir. Dr. Aytuğ bu peelingin hassas ve duyarlı ciltlere kullanılmasını önerdi. Aytuğ’ a göre; cilt yapısının peelingde düzgün sonuç alınması açısından doğru analiz edilmesi gerekmektedir. Göz çevresinde kullanılan özel asitler ile yüzün genelinde kullanılan asitler oldukça farklıdır. Göz çevresi için üretilen özel asitler kırışıklıkları ve çizgileri yok eder.

cilt_a11

2,5 ayda daha parlak ve genç bir cilde kavuşmak mümkün

Kimyasal peelingde doğru sonuç alabilmek için kış döneminde yapılması gerekmektedir. Dr. Ayşe Ferzan Aytuğ kış dönemlerinde kimyasal peeling yapılmasını ve güneşe çıkılmamasını söylemektedir. Eğer güneşe çıkılırsa lekeler kalıcı olabilir. Bu sebeple bu peeling Ekim-mayıs gibi yapılması gerekmektir. İnsanların sosyal hayatlarını bu dönemlere göre ayarlamaları gerekmektedir.

peeling_23

Dönüşümlü olarak mezoterapi ve kimyasal peeling yapılması genç ve parlak bir cilt görünümü sağlar.  Dr. Aytuğ’a göre bu işlemlerin geçerli olması için 5 seans yeterli olacaktır.  Gerçekten iyi sonuçlar isteyen bireyler muhakkak ki iki yöntemi birlikte kullanmaları gerekiyor. 2 uygulama birlikte kullanıldığı takdirde harika sonuçlar verebilir. Fakat kimyasal peeling cilde ihtiyaç olduğu kadar uygulanırken bazı bireylerde yağlanmayı azaltmak için kullanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu