Sağlık

Diş ağrısını kesen doğal yöntemler

Diş ağrısını kesen doğal yöntemler

Diş ağrısını kesmek için bir takım ilaçlar var. Ancak doktora gidene kadar ağrıyı azaltmak için doğal yöntemler de mevcuttur. Gecenin yarısı diş ağrısı ile uykularınız kaçana kadar, bu yöntemler sizin yardımınıza koşacaktır.

Kadinlive.com diş ağrısını en kısa zamanda ortadan kaldıran doğal yöntemleri sunar: Diş ağrısına iyi gelen yöntemler aşağıda listeler halinde sıraladık.

Sirkeli su ile gargara yapın

Sirkeli su ve tuzla yapılan gargara diş ağrısını kısa sürede ortadan kaldırır. Sirkeli su ile tuz dişi bakterilerden temizliyor. Diş etinin enfeksiyonunu önler.

Karanfil yağı sürün

Dişe karanfil yağı sürmek de etkili yöntemdir. Kuru karanfil çiğnemek de aynı etkiyi verir. Karanfildeki “eugenol” maddesi bakterileri öldürdüğü için diş macunlarının içeriğinde de olur.

Çift yastıkla yatın

Gece diş ağrısı ile yüzleşmişseniz, iki yastıkta yatmanız önerilir. Başınızın yüksekte olması diş ağrısını azaltacaktır.

Buzla tampon uygulayın

Ağrıyan bölgeye dışarıdan buzla kompres yapabilirsiniz. Soğuk su ile ağzı çalkalamak da kısa süreli etkileyebilir. Soğuk su bazen hasta dişin irinlemesine neden olabiliyor. Bu nedenle soğuk su yerine sıcak sudan da kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalayın

Dişinizi fırçalayarak diş ağrısından kurtulabilirsiniz. Bu zaman ağıza ferahlık veren diş macunu kullanın. Diş ipi ile dişleri temizlemek de diş ağrısını azaltır.

NOT: Yukarıdaki yazılanlar geçici olarak diş ağrılarınızı dindirebilir, ama siz bir doktor görünmeyi ihmal etmeyiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu