EstetikGüzellik

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır? Nasıl Yapılır

Dudak dolgusu işlemi

Ülkemiz’de birçok bayan dudaklarının daha dolgun ve güzel gözükmesini ister. Bunun için en iyi uygulama şüphesiz dudak dolgunlaştırma uygulamasıdır. İşlem öncesi birçok bayanın aklındaki en önemli soruların başında gelen soru “dudak dolgusu kalıcı mıdır“. İşlem çok etkili bir işlem olsa’da etkisi 1 yıl kadardır. Tekrar ettikçe işlemin etki süresinin uzadığı uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.

Yapılan dudak dolgusu işlemi 1 yıl sonra tekrar yapıldığında 1.5 sene kadar etkisi sürdüğü gözlemlenmiştir. Uygulama tekrarlandıkça etki süresi uzuyor bu süre kişiden kişiye değişmektedir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir

dudak dolgusu

Dudak dolgusu ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir. Ayakta yapılır ve 15-30 dk. arasında sürmektedir. Enjeksiyon yardımıyla dudak bölgesine küçük bir iğne yardımıyla az miktarda enjekte edilerek yapılır. Dudak dolgunlaştırma işlemi öncesi doktorunuza ne istediğinizi tam anlamıyla anlatıp ona göre işlem yaptırın. Dudağınıza hacim kazandırdıktan sonra 2 gün içerisinde belli bir dolgunluğa ulaşıp dudak görünümünde değişiklik olacaktır. İşlem sonrası bölgeye kesinlikle baskı yapacak bir şey ile masaj v.b türü uygulamalardan kaçının. Yan etki olarak, ufak bir morluk olabilir. Ama normal yaşantınızı etkilemez işlem sonrası normal hayatınıza dönebilirsiniz. Çok kullanılan kırışıklık tedavisi olan botoks uygulamasından sonra rahatlıkla dudak dolgusu uygulamasını yaptırabilirsiniz bir yan etkisi yoktur.

Dudak dolgusu maddesinin içinde genellikle hyalüronik asit olan dolgular kullanılır. Bu dolgu en çok pozitif sonuç alınan dolgu türüdür. Ayrıca işlemde ne kadar dolgu maddesi kullanılacağı da çok önemlidir. Orta yaşlı bayanlarda yaşlanmaya bağlı dudak değişikliklerinde çoğunlukla dudak içine yapılacak 1cc hyalüronik asit tam olarak yeterli olurken diğer ince dudaklı gençlerde sıklıkla 2cc hyalüronik asitli dolgu kullanımı uygun olacaktır. Dudak yapınıza göre bu miktar dolgu maddesi tek seansta yapılabileceği gibi ayrıca bir hafta arayla birkaç seansa da yaya bilir doktorunuz.

NOT: İstanbul’da faaliyet gösteren 20 yıllık bilgi ve birikime sahip MD Dermatoloji kliniğini bu işlem için rahatlıkla önerebilirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu