Kim Kimdir

Ece Uslu Kimdir?

Kadınlive kadın ekibi olarak ekranların güzel oyucusu Ece Uslu kimdir, nerelidir, gibi merak konusu olan oyuncunun hakkındaki bilgileri sizler için derledik topladık. Kadınlive kadın okuyucularına sunuyoruz.

Ece Uslu, 9 Eylül 1974 tarihinde İzmir’de doğdu. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda bale ve müzik sınavlarını denedi. Lise yıllarında 2 yıl, Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’na devam etti.

Ece Uslu, Türk Koleji, Eseniş ve Evrim kolejlerinde okudu Aynı dönemde, Ferhan Şensoy Nöbetçi Tiyatrosu’nda 1 yıl oyuncu olarak çalıştı. Yine aynı dönemlerde Ece Uslu ; Başak Gürsoy mankenlik ajansına bağlı olarak 5 yıl boyunca fotomodellik ve reklam oyunculuğu yaptı.

1989 yılında Mehmet Aslantuğ ve Erol Taş’ın oynadığı İz Peşinde adlı dizide Neriman rolü ile oyunculuğa başlayan Ece Uslu, 1993’te Tarık Tarcan ve Necla Nazır ile birlikte Kıvılcım filminde rol aldı.

1996-1999 yılları arasında yayınlanan Sanem Çelik’in oynadığı Kara Melek  dizisinde Şule olarak da bilinen Ece Uslu, 2002’de Yavuz Bingöl ile Zerda filminde başrolü paylaştı.

2007’de Çağan Irmak’ın Ulak filminde rol alan Ece Uslu, 2012’de Bulutların Ötesi dizinde bir kez daha Yavuz Bingöl ile birlikte rol aldı. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan Karagül adlı dizide, Yavuz Bingöl, Hilal Altınbilek ve Mesut Akusta ile birlikte rol alan Ece Uslu, dizide Ebru Sezgin Şanverdi karakterini canlandırıyor.

Ece Uslu şimdiler ise Karagül adlı dizide başrol oynuyor, bu arada güzel oyuncu Ece Uslu’nun oynadığı Karagül dizisinin yönetmeni Murat Saraçoğlu ile olan Ece Uslu eşinden tamamen boşandırdı.

ECE USLU EŞİNDEN BOŞANDIRDI HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

ECE USLU, ECE USLU BİYOGRAFİSİ

Ece Uslu Cinsiyeti : Kadın

Ece Uslu Yaşadığı Şehir : İstanbul

Ece Uslu Doğum Yeri : İzmir

Ece Uslu Doğum Tarihi : 09 Eylül 1974

Ece Uslu Kaç Yaşında : Şuanda 40

Ece Uslu Kilosu Kaç : 56 kg

Ece Uslu Boyu Kaç : 1,69 cm

Ece Uslu Burcu Ne : Başak

Ece Uslu Göz Rengi : Yeşil

Ece Uslu Saç Rengi : Sarı

Ece Uslu Mesleği : Manken, Reklam ve Dizi Oyuncusu

Ece Uslu Eğitimi : İzmir Devlet Tiyatrosu’ da bale ve müzik eğitimi almıştır

Ece Uslu Uyruğu : Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu