Aşk & İlişkiler

Erkekler Esprili Kadın Seviyor!

Erkekler esprili kadın seviyor!

Neşe saçan esprili kadınları erkekler seviyor! Pesimist karanlık ve somurtkan kadınlar ise sevilmiyor. ABD’de Pennsylvania Devlet Üniversitesi’nde yaptıkları çalışmalar sonucu verilere göre erkeklerin aradığı ilk özelliklerden biri güler yüz.

Araştırma çalışanlarından Prof. Garry Chick erkekler neşeli ve güler yüzlü bayanları seçiyorlar çünkü kadının güler yüzlü olması onun içindeki çocuğun halen var olduğunu ve iyi doğurganlığını simgeliyor ve onlar daha çok tercih ediliyor dedi.

Araştırma sırasında kadını en çekici yapan özellik? Sorusuna yanıt olarak neşeli olması ilk sırada gelirken, üçüncü sırada eğlenceli, beşinci sırada şakacı yer alıyordu. Fiziksel çekicilik ve dış görünümün iyi olması ile daha aşağılarda dokuzuncu sırada yer aldı.

esprili-kadin_12

Erkek’de aranan özellikte esprili olması

164 erkek ve 89 kadın üzerinde gerçekleştirilen çalışmaya halen yüksek okul öğrencisi olan 18 ile 26 yaşlarında genç bireyler dâhil oldu. Kadınların erkeklerde istediği kriterler ise mizah anlayışı iyi olması, eğlenmeyi bilmesi ve iyi şakalar yapması da sırasıyla iki, üç ve dördüncü sıraya yerleşti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu