Estetik

Estetik Cerrahi, Yaşam Kalitesini Arttırıyor!

Estetik yaptırmanın faktörleri ve temel amacı ise, vücuttaki kusurları ve buna bağlı sağlık sorunları ortadan kaldırmak olarak ön plana çıkabiliyor. Vücudumuzdaki kusurları, hataları gizleme ve kendimize olan öz güvenimizi artırmada olumlu etki sağlayan estetik operasyonları, aynı zamanda kişilerde yaşam kalitelisini yükseltebiliyor.

Estetik konusu hakkında kişiler üzerinde nasıl bir yaşam kalitesi etkisi yaratıyor bu konu hakkında Kadınlive editörleri olarak bir araştırma yaptık. Derlediğimiz bilgiler ışığında estetik güzelliğinize, güzellik katarken yaşantınızı da olumlu yönde etkileyebiliyor.

Bir araya getirdiğimiz bilgilere gelin hep birlikte yakından bir göz atalım. İşte estetik ve insandaki yaşam kalitesini nasıl etkilediği.

Yaşam Kalitesini Yükselten Operasyonlar

Yaşam kalitesine etki eden operasyonlar arasında burun ameliyatları öne çıkıyor. Burun ameliyatı olmak isteyen hastalar, nefes almakta zorlandıkları için yaşam kaliteli artıran bu operasyonların öne çıktığını belirtebiliriz. Bunun yanı sıra meme küçültme, dikleştirme, meme büyütme, göz kapaklarındaki fazlalıkların alınması, botoks estetik, liposuction, hareket ederken zorladığınız veya derilerde tahriş oluşturan bölgelerdeki yağlar, karın germe gibi birçok estetik operasyon insanlarda yaşam kalitesini artırabiliyor.

Estetik Operasyonlar Sonucu Yaşam Kalitesi Nasıl Artıyor?

Göz kapağı fazlalığı alınması

Estetik operasyonla, kişinin üst göz kapağındaki fazlalığın giderilmesi ile birlikte göz hareketlerini rahat ve oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bu Sayede görüş mesafesi daha geniş bir açıdan olmasına imkan veriyor. Dolayısı ile görmenizi daha çok kolaylaştırıyor.

Meme Küçültme

Bu operasyonun etkisi ise, sırtta ve omuzda oluşan ağrıları, meme altında oluşan pişikleri ve ciltte sorunlu olan bölgelerden kurtulmanıza olanak sağlıyor.

Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu aşağıya doğru inik olan kişiler için uygulanan bu estetik, burna giren havayı artırarak kişinin oldukça rahat bir solunum almasına olanak sağlıyor.

Karın Germe

Karın germe ameliyatları sayesinde kişi günlük yaşantısında rahat bir şekilde hareket edebiliyor. Beden yapısal olarak daha hızlı hareketler yapabiliyor. Dolayısı ile kilo kaybı çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Karın gerdirme işleminden sonra bel kısımlarındaki ağrılarda azalarak, kaybolabilmektedir. Kat kat karın derisi altındaki cilt sorunları da bu sayede yok olmuş olurken, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına olanak sağlıyor.

Botoks

Enjekte işlemi yapılarak uygulanır ve uygulandığı bölgede kasların fonksiyonunu geçici olarak durdurur. Botoks genel olarak dudak üstü, kaşların arası, alın ve göz çevreleri gibi yerlere uygulanmakta ve bölgelerde oluşan kırışıklıkları giderilmesine yardımcı olur.

Liposuction

Bu işlem cilt altında oluşan yağların vakumlanarak çekilmesine denir. Liposuction uygulandığı bölgeler ise kalçalar, çene altları, bel bölgeleri, kollar, göğüs ve göbek gibi bölgelerde uygulanır. Vücuttaki fazla yağlar bu sayede alınabilir. Bu işlem sayesinde vücudunuzdaki fazlalıklar giderilerek, dengeli ve orantılı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Estetik Uygulandığında Kişilerdeki Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkileri Neler?

Genel olarak bedensel görüntü bozuklukları kişilerde olumsuz etkiler yaratabilmekte. Örneklendirirsek, göğüslerinin çok iri olduğundan şikayet eden kişiler, kendisini diğer insanlardan çok farklı hissedebilir ve çeşitli sorunlar ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Kişilerdeki bedensel defoların giderilmesi günlük yaşantısında ve iş hayatında başarıya sebep olacaktır. Sosyal ilişkiler artacak ve kendine olan öz güveni yükselecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu