Estetik

Estetik operasyonlar için kış mevsimi daha mı uygun?

Estetik operasyonlar için kış mevsimi daha mı uygun

Estetik operasyonlar‘da seçilen mevsimin çok önemli bir faktör olduğunun altını çizen estetik uzmanı doktor Erol Kışlaoğlu, mevsimlerin son derece önemli olduğunu vurguluyor.

Dr. Kışlaoğlu, estetik yapılacak mevsimsel dönemlerin önemine dikkat çekerken sözlerine şöyle devam ediyor; estetik operasyonlar her mevsimde yapıldığını fakat en iyi mevsimin ise sonbahar/kış ayları olduğunu söylüyor. Bu mevsimlerde estetik yaptıranlar daha avantajlı olduklarını açıklıyor.

Sonbahar/kış neden estetik için tercih edilmeli?

Estetik ameliyatları için en önemli ve en güzel zaman sonbahar ve kış aylarıdır. Estetik ameliyatlarından sonra cildin kesinlikle Güneş ışınlarından korunarak son derece dikkatli bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır. Güneşe karşı hassas olan cilt en az 1 buçuk ay güneşten korunmanız gerektiğini mutlaka bilmeniz gerektiğini hatırlatıyor.

Eğer estetikler kış mevsiminde yapılırsa ödem gitgide azalıyor. Aralık ayında operasyon geçiren kişi, Haziran ayına kadar ciddi bir şekilde iyileşme sürecinden geçiyor. Yaz mevsiminde daha pürüzsüz ve taze bir cilde kavuşabilir.

Yüze estetik yaptıracaklar dikkat etsin!

Eğer ki estetik işleminiz yüzünüzde olacaksa mutlaka sonbahar ve kış ayların tercih etme konusunda son derece önemli olduğunu dile getiren Dr. Kışlaoğlu, lazerle leke tedavisinde gençleştirme işlemlerinde 3 ay güneşten korunmanın son derece önemli bir etken olduğunu bütün estetik yapmak isteyenlere hatırlatıyor.

Estetik operasyonlarında morluklar geçse bile güneşlenmek cilt için kalıcı lekelere neden olabildiğini bildiren Dr. Kışlaoğlu son derece dikkatli olmak konusunda uyarıyor.

Kombine ameliyatlar yaz aylarında yapılmamalıdır.

Büyük estetik ameliyatlarını kesinlikle yaz mevsiminde yapılmaması gerektiğini bildiren Profesör Doktor Erol Kışlaoğlu sağlık koşullarına uygun olmayan durumlar ortaya çıkabildiği için yaz mevsiminde yapılması gerektiği konusunda son derece dikkatli olması gerektiğini bildiriyor. Yüz germe karın germe ameliyatları meme karın ameliyatlarını birlikte yapılması ile liposuction ya da hastaya korse korse giydirmek durumunda olan ameliyatlarda yaz olduğu için hastaların ciddi derecede zorlanma durumları ortaya çıkabileceğini bilmeleri gerektiğini mutlaka hatırlatıyor.

Göğüs küçültme yüz germe veya dikleştirme ameliyat süresinin uzun süren ve dokunun alınmasına neden olan ameliyatlarda birçok hastanın metabolizmasını da olabiliyor. Özellikle bu tarz ameliyatların yazın yapılmaması konusunda dikkat çeken doktor sıcak hastayı ciddi derecede olumsuz etkilediği için kanama enfeksiyon riskleri de artıyor ve de daha sıkıntılı durumlar ortaya çıkabiliyor. Diye uyardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu