Kim Kimdir

Gönül İşleri Selma Ergeç Kimdir ?

Star TV ekranlarının fenomen dizisi Gönül İşleri güzel ve başarılı oyuncusunu Selma Ergeç tanıyalım. Selma Ergeç kimdir? Nerelidir? Gönül işleri Selma Ergeç  dizide Saadet karakterini canlandıran başarılı ve güzel oyuncunun gerçek adı Selma Ergeç‘dir.

Şu an Gönül işleri dizisinde rol alan Selma Ergeç kimdir? 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya’da Hamm-Bockum-Hövel şehrinde doğan  geldi Selma Ergeç’in babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşireydi.

Best Model of Turkey (Türkiye’nin En İyi Mankeni) adlı yarışmada da derecesi olan tescilli bir profesyonel model olan Selma Ergeç, Emre Altuğ’un “Gidecek Yerim Mi Var? şarkısının video klibinde oynamıştır.

Selma Ergeç oyunculuk kariyerine 1997′de Böyle mi Olacaktı adlı dizide canlandırdığı Merve karakteriile başladı. Daha sonra 2001-2004 yıllarında ekrana gelen Yarım Elma dizisinde rol aldı. Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol alan Selma Ergeç Asi adlı dizide Defne karakterini canlandırmıştır. Asi dizisindeki rolü ile dikkat çeken Selma Ergeç, Sis ve Gece filminde Uğur Polat, Ses filminde Mehmet Günsür ile başrol paylaştı.

Halide Edip Adıvar romanından uyarlanan Kalp Ağrısı dizisinde Azize karakterini, Muhteşem Yüzyıl adlı dizide 3 sezon boyunca Hatice Sultan ‘ı canlandıran Selma Ergeç şu an Gönül İşleri dizisinde Saadet karakterini oynuyoır. Ayrıca yeni gösterime giren Kırımlı: Korkunç Yıllar filminde oynadı.

Gönül İşleri Selma Ergeç

Gönül İşleri Selma Ergeç Doğum Yeri : Almanya

Gönül İşleri Selma Ergeç Doğum Tarihi : 01.11.1978

Gönül İşleri Selma Ergeç Kaç Yaşında : Şuanda 36

Gönül İşleri Selma Ergeç Boyu Kaç : 1.75 cm

Gönül İşleri Selma Ergeç Kilosu Kaç : 52

Gönül İşleri Selma Ergeç Mesleği : Oyuncu, Dizi, Model

Gönül İşleri Selma Ergeç Göz Rengi : Siyah

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu