Sağlık

Gribe yakalanmamak için turşu yiyin!

Gribe yakalanmamak için turşu yiyin!

Yaz aylarının gelmesine rağmen, mevsim değişikliği gribe yakalanma riskini artırıyor. Bu nedenle enfeksiyonlu hastalıklardan korunmak için belirli önlemler alınmalıdır.

Doktorlar asit ve asit suyunun gribe karşı en iyi araç olduğunu bildirirler. Sebze ve meyveler aside konulup tüketildiğinde bile, tüm faydalı özelliklerini korur. Asit yüksek miktarda lif içerir, bu nedenle vücut için yararlıdır. Onun terkibindeki yararlı bakteriler (probiyotikler) bağırsaklar ve genelde tüm sindirim sistemi için büyük önem arz etmektedir. Bu bakteriler bağışıklık sistemini güçlendiriyor,gripten ve diğer enfeksiyonlu hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Probiyotikler aynı zamanda bağırsak kanserinden koruyan belirli maddeler içerir.

Tüm bu faydalarına rağmen, asidi aşırı yemek olmaz. Çünkü asit obeziteye neden olmakla birlikte, kalp ve böbrek için de tehlikelidir. Çünkü 100 gram turşuda yaklaşık, 6 gram tuz olur. Tuzlu gıdalar mide kanserinden, kemik erimesine gibi bir çok sorunun temel nedenidir.

Kısacası, gripten korunmak için yemeklerin yanında az miktarda asit yemek sağlığınıza fayda verebilir. Ancak turşunun miktarını arttıkça gripten daha tehlikeli hastalıklarla yüzleşebilirsiniz.

Şunu da belirtelim ki, doktorlar mağazalardan alınan asitler yerine, herkesin kendi evinde doğal yöntemlerle hazırladığı ürünü öneriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu