Kim Kimdir

Gülşen Bayraktar Kimdir?

Gülşen bayraktar kimdir, Ünlü şarkıcı Gülşen Türk pop müzik şarkıcısı. Be Adam adlı ilk albümünü 1996’da yayınlayan ve oldukça başarılı bir çıkış yakalayan sanatçı “Gel Çarem”, “Be Adam” ve “Saz Mı Caz Mı?” parçalarla yıla damgasını vuran. Ünlü bir şarkıcıdır.

İkinci albümü Erkeksen ilk albümü kadar başarılı olmazken üçüncü albümü Şimdi’nin başarısızlığı ile duraklama dönemine girdi. Üç yıllık sessizliğin ardından Of… Of… adlı albümünü yayınladı ve bir Nazan Öncel parçası “Of… Of…” ile liste başı olarak müziğe oldukça iyi bir dönüş yaptı. “Sakıncalı”, “Nazar Değmesin”, “Sarışınım”, “Canın Sağolsun” ve “Adı Aşk Sebebimin” gibi hit parçalar sanatçının kariyerinde önemli rol oynamıştır. Son albümü Önsöz’den “Bi’ An Gel”, “Ezberbozan”, “Önsöz” ve “Dillere Düşeceğiz Seninle” gibi hit parçalar video klipleriyle oldukça ilgi görmüş, ve Marilyn Monroe ve Lady Gaga  gibi sanatçılara benzetilmesi ile de gündeme gelmiştir.

İLK YILLARI

Ordu kökenli bir ailenin çocuğu olarak 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. Şehremini Lisesi’ni bitirdikten sonra İTÜ Türk Müziği Bölümü’ne girdi.

GÜLŞEN, NASIL ÜNLÜ OLDU TANINDI

Gülşen, İstanbul’da kulüplerde sahne alıyordu. Sahne aldığı bir akşam Serap ve Özkan Turgay tarafından beğenildi ve albüm teklifi aldı. Böylece 1996 yılında ilk albümü “Be Adam”, Raks Müzik’ten piyasaya çıktı. Gülşen bu albümle iyi bir çıkış yakalamıştı. Müziğe 3 yıl ara verdikten sonra 1999 yılında “Erkeksen” adlı albümünü yayınladı. Ardından 2002 yılında yayınlan “Şimdi” isimli albümü beklenen ilgiyi göremedi. Gülşen’in hızla yükselişi 2004 yılında çıkardığı “Of.. Of..” adlı albümle oldu. Yeni bir imaja bürünen Gülşen, kısa sürede piyasanın aranan sanatçılarından biri haline geldi.

Özel yaşamında çalkantılı dönemler ilk kez bu dönem başladı. 2006 yılında çıkartığı “Yurtta Aşk, Cihanda Aşk” adlı albümle ismini sağlam bir yere oturtturan sanatçı, birçok ünlü isimle yaşadığı çalkantılı ilişkileri ile gündemden düşmedi. Bu albümün hemen ardından piyasaya sürülen “Gülşen Ama Bir Farkla” adlı albümü beklenen ilgiyi görmemiş olsa da sanatçı, yaptığı kalıcı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Gülşen Bayraktar biyografisi, Gülşen Bayraktar kimdir?

Gülşen Bayraktar Cinsiyeti : Kadın

Gülşen Bayraktar Doğum Yeri : İstanbul

Gülşen Bayraktar  Doğum Tarihi : 29.05.1976

Gülşen Bayraktar Kaç yaşında : Şuanda 39

Gülşen Bayraktar Boyu Kaç : 1,61 cm

Gülşen Bayraktar Kilosu Kaç : 48 kg

Gülşen Bayraktar Burcu Ne : İkizler

Gülşen Bayraktar Göz Rengi : Kahverengi

Gülşen Bayraktar ne iş yapar? : Müzisyen, Sanatçı, Şarkıcı

Gülşen Bayraktar Şarkıcı olarak görev yapmaktadır.

Gülşen Bayraktar Aslen Nerelidir : Ordu

Gülşen Bayraktar Nerde Yaşıyor : İstanbul

Gülşen Bayraktar Türkiye vatandaşıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu