Estetik

Güzelliği gölgeleyen yanlışlar

Güzelliği gölgeleyen yanlışlar

Günümüzde revaçta olan güzel görünme arzusu botoks Liposuction yağ aldırma meme büyütme burun estetiği gibi birçok işlem yaptırmak için cerrahlara başvuruyor. Birçok insan kulaktan dolma bilgilerle gittiği için hayal kırıklığına uğramaktadırlar.

Memorial Şişli Hastanesi Plastik Rekonstrüktif estetik cerrahi uzmanı doktor Kaya Yıldız estetik hakkında doğru olarak bildiğimiz yanlışlar ile ilgili bilgi veriyor.

Estetik ameliyatlar sadece kış mevsimi yapılır

Estetik operasyonlar her mevsim yapılabilen fakat kışın daha rahat olacağını bildiriyor yazın gerçekleştirilen operasyonlarda dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta bulunduğunu belirten ceza dikiş altından bölgenin güneşten korunması gerektiğini son derece önemli olduğunu bildirerek güneş kremleri şapka şemsiye kullanılması konusunda ameliyat olacak olan herkesi uyarıyor.

Benler ve cilt lezyonlarına Bıçak değiştirilmemelidir

Kulaktan dolma bilgilerle halk arasında belirlenen bazı konuşmalar da benler için kesinlikle bıçak değiştirilmemesi gerektiğini konuşulmaktadır. Eğer Ameliyat olursa daha kötü olacağı şeklindeki söylemleri ameliyatın zararlı olduğu düşünülen bir inanış bulunmaktadır. Benler cilt kanserinin habercisi olabilir bu oluşumlara kesinlikle bir dermatoloji uzmanına başvurmak konusunda önemli olduğunu hatırlatan doktor bu nedenle benlerin mutlaka alınması gereken etkenler olduğunu unutmamak konusunda bilgi veriyor.

Liposuction zayıflamak için kullanılan bir yöntemdir

Zayıflamak amacıyla değil vücut şeklimizi düzeltmek için kullanılan bir yöntem olduğunu hatırlamak gerekmektedir. Basen bölgesindeki fazlalıklardan egzersiz ve diyete rağmen kurtulamayan bayanlar varsa bütün vücutta yaygın bir kilo artışı ya da obezite söz konusuysa Diyet ve egzersiz yapmasına rağmen kilo veremiyorsa bu durumlar için Liposuction uygulanarak fazlalıklardan kurtulma imkanına sahip olabilirsiniz.

Botoks yılan zehiridir kişiye zarar verebilir

Halk arasında yanlış bilinen botoks yılan zehiri olarak kulaktan kulağa yayılmış olup yanlış bilinen haberlerden bir tanesidir. Yılan zehrinin aksine bozulmuş konservelerde oluşan bakterilerin oluştuğu bir maddeden elde edilmektedir. Botoks cilt kırışıklıklarının tedavisinde ciddi derecede başarılı bir sonuç almak için kullanılabilecek olan bir yöntemdir.

Düzenli botoks yaptırılmayan bölge ilk halinden daha kötü görünür

Birçok kişi kırışıklıktan kurtulmak için botoks yaptırmaktadır. İlacın etkisi geçtiğinde botokslu görünüme alıştığı için önceki durumunu hatırlamadığımdan dolayı daha kötü göründüğü düşünülür. Böyle bir durum olmamakla birlikte daha kötü görünmenin imkanı da olmamaktadır.

Meme büyütme ameliyatı olan kadınlar bebek emzirme

Meme dolgusu meme dokusuna bağımsız bir alanda olduğu için bebek sahibi olan kişi bebeğini rahatlıkla emzirebilir. Yanlış bilinen gerçekler den bir tanesi olan meme protezi 10 yılda bir değiştirilmesi de gerekmemektedir. Son dönemde üretilen meme protezleri son derece güvenilir ve patlaması mümkün olmayan malzemelerden imal edilmiştir.

Bulamadım göz kapağı estetiği göze zarar verir

İnsanlar zamanla yaşadıklarından dolayı düşük olan göz kapaklarını sorunlarını ortadan kaldırmak için operasyonlar geçirmektedirler. Göze zarar vermesini imkanı olmayan ameliyatlarda birçok hasta ileriki yaşlarda ortaya çıkacak olan göz kapağı kaynakları görme sıkıntısını da ortadan kaldırmış olacaklardır.

Estetik ameliyattan sonra burun düşer

Yüzümüze sabitlenmiş olan bir yapı ameliyatlardan sonra yıllar bile geçse düşme olmasında imkan yoktur. Yanlış anlaşmalardan bir tanesi olan burun tamponları anında hasta yasa son derece zarar verdiği canının yaptığı söylentileri de yalan haberdir. Buruna gazlı bezle değil silikon denilen yumuşak maddelerle tampon yapılmaktadır. Bazı hastalarda tampona bile gerek kalmamaktadır silikon tamponu almak da son derece yumuşak bir maddeye sahip olduğu için kolaydır. Hasta bunu çıkarıldığının bile farkına varmayacaktır.

Plastik cerrahlar sadece estetik ameliyatı yapar

Yüz yaralanmaları doğumsal anomaliler açık yaralar cilt kanserleri yanık gibi birçok ameliyatları gerçekleştiren plastik cerrahlar estetik ameliyatlarının yüzde yirmi yüzde otuzunu gerçekleştirmektedirler.

Plastik cerrahlar dikiş attığı ciltte iz kalmaz

Vücudumuzun bir yerinde yaralanma varsa eğer kesilip dikildi ise mutlaka is kalacaktır. Plastik cerrahlar bu tarz ameliyatlarda daha az belirgin hale getirmek için gerekli donanıma sahip olduklarından dolayı tamamen yok edemezler. Ama son derece az görünmesine yardımcı olabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu