Hamilelik

Hamile Bayanların Bel Ağrısını Azaltan Egzersizler

Hamilelikte karın ve sırt kaslarını güçlendirmek için hafif egzersizler yapılmalıdır. Vücudun direncini, sağlamak için bel ağrısının azaltılması için gereken tedbirleri almak gerekiyor.

Aksi takdirde bel ağrısına bir de stres sorunu ilave edilirse, bu durum ağrıların şiddetini daha da artırır. Hamilelikte bel ağrısını yaşadığınız zaman strese düşmeyin, ağrıların azalması için sporla uğraşarak rahatlayın.

Her kadın hamile kaldığı dönemde bel ağrılarından yakınıyor. Hamilelik döneminde kadınların vücutlarının ağırlık merkezi öne doğru düştüğü için ve bu ağırlığın da beli pek yüklemesi bel ağrılarının ortaya çıkmasına neden olur. Uzmanlar bu sorunun önlenmesinin mümkün, kadınların bu ağrıyla yaşamak zorunda olmadıklarını belirttiler. Öyle ki, hamilelikte bel ağrılarını gidermek için karın ve sırt kaslarını güçlendirmek yönünde spor hareketleri yapılmalıdır.

Gebelikte bel ağrısının giderilmesi için yüzmek çok ideal bir spordur. Odur ki, hamile kadınlara yüzücülük ile uğraşması tavsiye edilir.

Kadinlive.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu