Hamilelik

Hamile kadınlar nasıl çaydan içmelidir?

Hamilelik (gebelikte) nasıl çay içilmeli?

Bayanların hamilelik dönemlerinde monoton olan yaşantıları bir anda değişiverir. Mesela giysi ve ayakkabılara çok önem verirler. Yemeklerde seçicidirler. İçecek olarak da çay içebilirler. Ayrıca çayın kalitesine dikkat etmelidirler.

Hamilelerin içebilecekleri çaylar hangileridir?

Siyah ve yeşil çay tüketebilirler. En iyisi ise yeşil çaydır. Bunun içerisinde hamileler için önemli olan yararlı maddeler bulunmaktadır. Siyah çayın ise içerisindeki potasyum, magnezyum, fosfor, kalsiyum bulunur ve bunlar da çok yararlıdır. Çok demli olan çayda kafein fazla olur bunun için gebelik süresince açık çay içmeleri tavsiye edilir.

Meyvelerden ise kuşburnu; demir, C ve B vitaminlerince zengindir, içmeleri tavsiye edilir. Birde egzotik (beyaz) çay kullanmak bağışıklığı artırır. Bu çay Kalp için yararlı ve cilt rengini de olumlu yönde geliştirmektedir. Kan damarlarını da kuvvetlendirir.

Naneli çay da hazımsızlığı giderir. Günde bir kez papatya çayı içebilir fakat düşme tehlikesi olanlar kullanmasa daha iyidir. En doğrusu doktorunuza danışarak çay kullanmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu