Aşk & İlişkiler

İlk Buluşmada Kadın Ya Da Erkeğin Dikkati Nasıl Çekilir?

İlk buluşmada kadın ya da erkeğin dikkati nasıl çekilir?

“Kadınların beğendiği erkekler” daima en çok tartışılan ve tartışılan konulardan olup. Doğru, bu erkek modeli insanın ait olduğu kültür, mental geleneklere göre değişebilir, ama son zamanlarda ABD’nin Rochester Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırma sonucunda saptanmıştır ki, düşünce biçiminden bakılmaksızın hemen tüm kadınlar ilk görüşmede karşılarında onlarla bir o kadar de ilgilenmeyen, dikkatsizce, erkek görmek istiyorlar. Onlar için böyle erkekler daha cazip geliyor.

Bunun sebebi ise zarif cinsin bu tip erkekleri elde etmenin zorluğundan haberdar olması ve onu elde etmekle kendilerine olan inançlarını restore etme isteğidir.

Kadın için ilk görüşmede aşırı samimi ilişki kurmaya çalışan erkeği tanımak hiç de ilginç değil, çünkü genelde böyle kişiler diğerlerinden farklı ve en önemlisi onların bir amacı var: karşısındaki kadını ele geçirmek.

Erkekler için ise tam tersine: bir kadın ilk görüşmede onlarla ne kadar hoş davranırsa, onlar bu münasebetten bir o kadar zevk alırlar. Çünkü erkekler gördüklerine inanırlar. Onlara göre, ilk görüşmede samimi ilişki kurmayı başaran kadın gelecekte onun için anlayışlı eşi, çocukları için ise sevecen anne olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu