Aşk & İlişkiler

İlk görüşmede neler yapmamalıyız!

İlk görüşmeden sonra sevdiğiniz insan sizi aramıyorsa, demek ki herhangi hareketinizi veya davranışınızı sevmemiş olabilir. Acaba, erkeklerin ilk görüşmede sevmediği davranışlar nelerdir? Makalemizde bu soruya açıklık getirmeye çalışacağız.

01. İlk görüşmede ona sorular sormak bir birinizi tanımanız, iletişim kurmanıza yardımcı olabilir, ama her şeyin bir sınırı var. Sorularınız aşırı fazla olunca taraf mükabiliniz kendini imtahandaymış gibi hissedebilir. Bu ise onun kendisini rahatsız hissetmesine neden olur.

02. Bir kişinin yeni tanıştığı kadını evine taşımak zorunda kalması hiç de iç açıcı bir durum değildir. İçki içmek size eğlenceli gelebilir, fakat bunun komplikasyonlarını unutmayın. İlk görüşmede ise genellikle böyle bir risk etmeyin.

03. O sizi ilk görüşme için restorana davet etmişse, bu zaman yemek sipariş etmeyerek zarif, gizemli görüneceğinizi fikrin deyseniz yanılıyorsunuz. Çünkü bu durum karşınızdaki erkeği ancak rahatsız edebilir. Eğer yemek konusunda bu kadar garip, çekingen davrandığınızı görürse, diğer konularda da bu tür samimiyetsiz olduğunuzu düşünecektir.

04. Erkeklerle karşılaştırıldığında kadınların söz rezervi daha fazladır, siz konuşmayı seviyorsunuz. Bunu biz de biliyoruz, ama unutmayın ki, ilk görüşmede sizin dayınızın kızının kapı komşusunun sevgilisi hakkında danışacaklarınız onun için hiç de ilginç değil. Genellikle hiçbir şey konuşmadan kendinizi kenara çekin demiyoruz, ama danıştıklarınızın taraf mükabiliniz için ne derecede ilginç olacağını da önceden düşünün.

05. Sosyal ağlar, telefonunuz sizin hayatınızın ayrılmaz bir parçası olabilir, ama ilk görüşmede esas dikkatinizi karşınızdaki kişiye yöneltin. Emin olun ki, onunla konuştuğunuz halde fikriniz telefonda kalmışsa, kimle mesajlaşırsanız, sık sık onun sözünü kesip kimseye çağrı yapar veya gelen aramaları cevaplandırırsanız, bu hareketiniz onu sizden soğutacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu