Ruh Sağlığı

İnsanı tanımak istiyorsan? O onun yatış şekline fikir ver

İnsanı tanımak istiyorsun? O onun yatış şekline fikir ver

Uyku şeklimiz bizim çevreye olan tavrımızı temsil eder. Psikologların sözlerine göre, insan uykuda kendi davranışlarına kontrol edemiyor. Eğer belli bir pozda yatsanız bile, uykudan mutlaka karakterinizi yansıtan biçimde uyuyacaksınız. Son uyku incelemesini İngiliz bilim adamları araştırmışlar. Profesör Robert Fillipsin sözlerine göre, 6 temel uyku pozu var. Bunlardan en çok yayılan embriyo biçimidir.

İşte uyku pozisyonları

Embriyo

Ana rahmindeki gibi kıvrılarak yatmak insanın hassas bir kalbe sahip olduğunu gösterir. Böyle yatan insanlar ilk görüşmede çekingen olsalar da kısa zamanda rahatlıyorlar. Araştırmalarda yer alan 1000 kişiden %41 bu şekilde yatıp. Bu pozisyonda özellikle kadınlar daha çok yatıyor.

Dik Yatış

Sol yan üstünde kollar yanda yatış şeklidir. Böyle yatanlar rahat, kalabalığa alışan, yabancılara çabuk güvenen, sosyal insanlar olurlar. Tüm bunlara rağmen bazen çabuk iğfal edebilirler.

Yaşlı Yatışı

Yanları üzerine, her iki eli veya yastığın yanında, ya da omuz seviyesinde bükülen insanlar doğallığı seviyorlar. Ancak bazen şüpheci, her şeye dikkatli yaklaşabilirler. Fikirleri zor değişir. Bir karar verdikten sonra onu değiştirmeyi hiç sevmiyorlar.

Asker Yatışı

Kollar rahat şekilde serili, sırtı üste, ancak başı sağa sola dönecek şekilde yatanlar sakin, ağzı komple olurlar. Gereksiz yere konuşup, ortalığa panik düşüren insanlardan hiç hoşlanmazlar.

Yüz Üstü

Yüz üstü, ayaklar aralı ve düz, kollar yastığın üzerinde katlanmış şekilde, başını sağa sola çevirerek yatan insanlar toplu, toplu halde yaşamayı seviyorlar. Ayrıca onlar sinirli, huzursuz, kolay incinen insanlardır. Eleştiri edilmeyi sevmezler.

Yıldız Yatışı

Sırtı üste, kollar ve bacaklar açılmış, yıldızı andıran biçimde yatanlar iyi arkadaş olurlar. Onlar her zaman başkalarını dinlemeye ve yardım etmeye hazırdırlar. Odak olmayı sevmezler.

Sağlık yönünden yüzü koyun yatmak sindirimi kötüleştiriyor, deniz yıldızı ve asker forması horlama sorunu yaratıyor, kötü uyku neden olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu