Estetik

İzsiz Karın Germe Ameliyatı

İzsiz Karın Germe Ameliyatı

Profesör Doktor Akın Yücel endoskopik karın germe ameliyatı izsiz olduğu için ayrıntılarını paylaştı. Her kadın, bakışı duruşu ve görünüşü ile bütün dünyayı kendisine hayran bırakan yıldızlar gibi görünmek ister. Artık gelişmekte olan sağlık sektörü sayesinde bunu gerçekleştirmek artık çok kolay! İsteyen herkes artık estetiği ön planda tutup sağlıklı ve cezbeden bir görüntüye ulaşma şansına sahip. Fakat her olayda olduğu gibi bu tür operasyonlarda da doğru zamanı bulmak çok önemlidir.

Estetik operasyonların gerçekleştirilmesi için belli dönemler vardır. Örnek olarak meme estetiği, karın ve liposuction bahar dönemlerinde; burun yüz germe ve yağ enjeksiyonları ise yaz aylarının son dönemlerinde yapılmalıdır. Yaz aylarında ise iz bırakmadan endoskopik karın germe operasyonu yapılabilir.

Zaten estetik operasyonların hepsinin en büyük amaçlarından biri de operasyon gören hastaları hastanede yatmasına lüzum kalmadan evlerine göndermektir. Yani asıl amaçlanan; günü birlik, izsiz ve daha doğal görünen operasyonlar gerçekleştirmektir.

Profesör Doktor Akın Yücel endoskopik yani izsiz karın germe ameliyatları için detayları şu şekilde paylaşıyor;

Karına Estetik Müdahaleler Neden Yapılır?

Karın estetiklerinin asıl amacı karın cildi hasara uğramayan fakat karın kasları gevşemiş olan hastaların karın kaslarını eski haline getirmektir. Karın duvarında meydana gelen aşırı yağlanma liposuction ile giderilebilir, karında meydana gelen gevşemeler ise bikini bölgesinden bir iki santim içeri yerleştirilerek yapılan endoskopik operasyonlar ile gerçekleştirilir.

Eğer hasta daha evvel doğumunu sezeryan ile yaptı ise kesi izi sezeryan izi ile kalır ve daha fazla iz bırakılmaz. Karın kaslarında sarkma genellikle karın cildinin hasar uğraması ile birlikte meydana gelir. Bu nedenle operasyon genellikle abdominopilasti ve mini – abominoplasti ile birlikte uygulanır. Zamanla yağ, vücudun orta kısmına doğru toplanmaya başlar. Bu nedenle göbek çevresinde genişleme meydana gelir. Kadınlarda gebelik sürecinde de genişleme olur ve karın kasları birbirinden ayrılabilir. Bunun bir şekilde düzeltilmesi gerekir ve bunu sağlayacak 2 ameliyat vardır.

Bu ameliyatlardan ilki eğer deri sağlam olduğu halde kaslarda problem varsa liosaction, ikincisi ise karın bölgesinde çok fazla genişleme meydana geldi ise karın germe işlemidir. Liposaction iz bırakmayan bir işlemdir fakat karın bölgesinde oluşan genişlemeye pek etki etmez, böyle durumlarda germe işlemi yapılmalıdır fakat izler kalmaktadır.

Endoskopik karın germe operasyonu bu iki işlemin neresindedir?

Teknolojide gelişmeler meydana gelmesi ile birlikte laporoskopik ameliyatlar estetik operasyonlarda da kullanılıyor. Bizim yaptığımız operasyonlardan karın germe işlemi de bunun bir örneği yani bir kulvar.

Bu operasyon kimler için uygundur?

Hastalar işlem yapılırken genellikle 3’e ayrılır. Genç olan ve karın duvarı sağlam fakat yalnızca yağlanma problemi olan kişilere liposuction, derisi sarkan ve karnı genişleyen kişilere yağlar alınarak yapılan karın germe işlemi uygulanır. Fakat 35 – 45 yaş arası bir öyle bir grup oluyor ki; hamilelikten dolayı karın genişlemiş, yağ birikmiş, göbek çevresi büyümüş fakat derisi hala gergin. Böyle olan kişilere ise endoskopik karın germe oldukça uygun bir işlemdir.

Karnı gerilen kişilere nasıl bir işlem uygulanıyor?

Pubis ve göbek üzerinde bulunan birer delikten içeri girilerek yağ ve deriyi içerden kaldırma işlemi yapıyoruz. Kullandığımız televizyon kamerası sayesinde iç kasları birbirine yakınlaştırarak dikiyoruz. Operasyon önce dış karnın alacağı şekli dışardan işaretlediğimiz için ona göre şekil veriyoruz.

Bu işlem sayesinde karnı içerden daraltabiliyoruz. Bu operasyon ortalama olarak 2 ya da 3 saat sürüyor. Bu işlemlerin yanında High Definition Liposuction işlemi de gerçekleştiriyoruz. High Definition Liposuction işlemi sayesinde göğüs, sırt, karın ve pop kaslarının alt kısımlarına form verebiliyoruz. High Definition Liposuction işleminin normal liposuciton işleminden farkı, daha geliştirici form verme teknikleri kullanılması. Hatta bu işlem ile bel bölgelerine gamze ve popo bölgelerine de çıkıklık sağlayabiliyoruz.

Bu operasyonun avantajı yalnızca izsiz olması mı?

Bu operasyonun tek avantajı izsiz bir operasyon olması değil. Diğer operasyonlara göre çok daha çabuk iyileşmesi. Hasta bu operasyondan sonra ipli bikini bile rahatlıkla kullanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu