Hayata dair

Her kadın bunları bilmeli

Kadınlar kendilerinin nasıl bir insan olduğunu bilmeliler ve sizler için Kadınlive kadın ekibi olarak her kadının bilmesi gerekenleri mercek altına aldık ve siz değerli kadınlarımız ile paylaşıyoruz. Aile, iş yaşamı, çocuklar, eşi, sevgilisi, annesi ve babası … Tüm bunların yanı sıra kadınlar öyle bir özelliklere sahiptir ki, hatta onlar kendilerine bunun için teşekkür etmeli ve değer vermelidir. Gelin, onlardan bir kaçına göz atalım.

Güzellikleri

Erkekle aynı anda uyanıp, aynı zamanda evden çıkan kadına rica ediyoruz bir bakın. Erkek her hali ile “Ben yeni uyandım, rüyamı tam almadım” diye bağırırken kadın akşama kadar süren bir güzellik misali. Saçları, kıyafet, makyajı ile size “Acaba, bunun için kaç saat uğraştı” dedirttirir. Mesele bu görüntü için birkaç saat sarf ettiği değil, kendisinin buna layık olmasına inanması ve emek vermesidir. Bunu diyen erkekler, acaba, neden bir 10 dakika ayırıp en azından kadının yarısı kadar çekici görünmeyi denemezler. Sırf bu bile kadının kendisine teşekkür etmesi için yeter.

Af etmeleri

Çoğu zaman horlanan “aman, ne yaparsan yap, kadın affeder” diyerek küçük görülen bir özelliktir. Ama bir kadının en güçlü tarafı af eden olmasıdır. Bir çocuk, bir anne, bir eş, bir sevgili olarak daima af eden ve kucak açıcıdır kadın. Bunu aciz veya korkak olduğu için yapmaz, bu özelliği büyük yürekli olmasının verimi. İlişkilerini sürdürmek, insanlara bir şans vermek, hatanın insana özgü bir durum olduğunu kabul ettiğinden gelir bu. Siz ne diyorsunuz deyin, adını ne koyuyorsunuz koyun, her insanın kolay elde edemeyeceği bir büyüklüktür ve bu da kadının kendisine teşekkür etmesini gerektiğini bilmeli olduğu güzel bir özelliktir.

kadinlarin-bilmesi-gerekenler-2

Her gün gösterdikleri insani çabalar

Sabah işe gidip, akşam işten dönen erkekler hepimize malumdur, kimse “öyle bir şey yok” demesin. Ama erkekler kadınların gün boyu harcadıkları enerjinin yarısına bile harcamazlar. Mesele sadece fiziksel güç sarf etmek değil, ruhen de hayata karşı durmaktır. Hele çalışan çocuklu bir annenin yaşadıklarını bir erkeğin bilmesi imkansızdır. İş hayatı, evlilik, çocuklar, kendi ruh hali gibi gel-gitler içinde dağılmadan, dengeyi bozmadan, yıkılmadan dimdik durabilmek, hatır çarpmasın diye “güç” gerektirir ve o güç kadının kendisine teşekkür etmesini gerektiren büyük bir güçtür.

Evlerine kattıkları ısı

Eşi birkaç günlüğüne bir yere gitmiş erkeği gözleriniz önüne getirin. Ayrıca düşünün ki, erkeğin evde bakmakla yükümlü olduğu çocuk da var. Bu zaman içinde erkek yorulur, düşer, eve girdiği zaman bir sessizlik, bir çaresizlik, bir soğukluk hisseder. Demek, soğukluk kadının getirdiği sıcaklığın onunla beraber gittiği içindir. Kadın bir eve ses, ısı, samimiyet, konfor getiriyor. Bunu o gidince bilmiş olmamız bizim için, aslında, çok ayıptır. Şefkati, merhameti, sevgisi, tatlı dili ile bir kadının ev ortamına verdiği sıcaklığı başka bir kaynaktan almanız mümkün değildir. Bunun kıymetini bilin!

kadinlarin-bilmesi-gerekenler-3

Ailesine bağlılığı ve adanmış olunması

Hepimiz “Başka nasıl olmalıdır?” Diye düşünüyoruz. Elbette ki, bu, böyle de olmalıdır. Ama bu, kadının muhteşem özelliklerinden biridir. Bir kadının ailesine olan bağlılığı, onların mutluluğuna olan düşkünlüğü kadar güçlü başka bir duygu yoktur. Bir çocuğun ağlarken “anne” diye ağlamasının arkasında bu gerçek yatmaktadır. Çocuk bilir ki, her koşulda, her fırsatta onu nazlanacak, onu koruyacak, onu kimseye ezdirmeyecek bir annesi vardır. “Ata öyle değil mi?” Diye sormuş olabilirsiniz. Tabii ki, bir baba da ailesi için her şeyi göze alır, ancak bir anne gibi komple ve yerli yerinde olması mümkün değildir.

Marifetli olma becerileri

Kadının sarf ettiği enerjiden bahsetmiştik, bu enerji kapsamlı olmasıyla da ayrı olarak gösteriliyor. Hayatının onlarca bölüme ayrılmış olması, her bölümün ayrı ayrı özellikleri gerektiğini bilmiş olması bir kadını korkutmaz. Buna uygun dengeyi kurmakta ve başarıyla ileri doğru devam etmekte bir kadından iyisi yoktur. İş hayatında başarılı, ev işlerinde becerikli, çocuk büyütmekte sabırlı, eşiyle ilgili dengesi yaratabilecek ancak ve ancak bir kadının başarıyla yapacağı şeylerdir. Bu çalışmaları 3 gün erkeğe yaptırın \ 6 ay kendine gelemeyecek. Deneyin, görün.

kadinlarin-bilmesi-gerekenler-4

Her ne olursa olsun, başlarını dik tutup devam etme becerileri

Bir kadının hoşa gelmez olaylar karşısında asla başını eğmemesi, yoluna devam edecek gücü her zaman kendinde bulması çok güzel bir özelliktir. Bu öyle bir özelliktir ki, her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olmasının temel göstergesidir. Kadın sadece kendi başını dik tutmakla kalmaz, hayatındaki insanların da zor anlarında daima bir danışman olarak yanlarında durur. Ayrılık, kaybetme vb. aklınıza gelecek tüm istenmeyen olaylarda kadın başını kaldırıp yoluna devam eder.

Hayallerinin peşinde koşmaktan asla imtina etmemeleri

Ne olursa olsun, bir kadın hayallerinden asla vazgeçmez. Onu içinde bir yerde mutlaka gizli tutar. Geç veya sık bu hayalinin ucundan mutlaka tutar. Belki her şey istediği gibi olmaz, ama hayalinin küçük bir bölümünden tutup o tüm hayalini yaşamak gibi yüksek becerileri vardır kadınların.

Hayatlarının düzenini kendi ellerinde tutarlar

Gerektiği zaman her şeyi arkada bırakıp yeni bir hayat kurma becerisi kadınlarda erkeklere oranla yüzlerce kat daha fazladır. Yeter ki, bir kadın hayatına ilişkin böyle bir karar alma noktasına gelsin. Kadınların bu kararı asla nasılsa alınmış, üzerinde yeterince düşünülmemiş kararlar değildir. Bir kadın hayatının ipini daima elinde tutar ve gerektiği zaman semti değiştirmeyi çok iyi bilir. Bunun getirdiği maddi, manevi tüm yükleri üzerine almaya hazır olan bir kadının önünde dağ bile olsa, dura bilmez.

Closeup portrait of smiling young girls isolated on white

Kimliğini koruyabilmek

Toplumun, insanların tüm baskılarına, tüm sınırlamalarına karşı dimdik ayakta dura bilme, kendi kimliklerini sonuna kadar koruyabilme yetenekleri şaşırtıcı. Dünyada kadın üzerinde baskı kurmaya Çalışılmayan hiçbir yer yoktur. Her yerde kadını ezmeye çalışıyorlar, düşük sınıf insan muamelesi görüyorlar. Kadın kendi kimliğine sahip çıkıyor ve bu kimlikle var olmak mücadelesi veriyor. Yüz yıllardır süren bu mücadelesinden kadın asla çekilmeyip, tırnakları ile kaza-kaza var olmaya gayret gösteriyor ve asla mağlup olmuyor. En küçük bir tatsız olayda hayata küsenlerin bu hayat hikayesi karşısında sorunlarını karşılarına koyup düşünmeleri gerekmez mi?

Hassas olsalar da, olaylar karşısında soğukkanlılıklarını koruma ve mantıklı davranma becerileri

Kadın ve hassasiyet – yıllardan beri bir yerde denilen iki kelime … Kadının hassasiyetine söylenecek söz yok, ama duyarlı olmaları bu kadar öne çıkarılan kadınların zor şartlar karşısında gösterdiği soğukkanlı hareketler, bir karar verirken ortaya çıkardıkları mantıklı düşünme yeteneğinden neden bahsedilmiyor? Kadının mantıklı ve soğukkanlı davranma yeteneği neden hep göz ardı edilir? Oysa, mantık bir kadının en az hassasiyet kadar sahip olduğu bir özelliktir ve her kadın bu yüzden kendisine teşekkür etmelidir.

Ve tabii ki, insan yetiştirilmekte olan yüksek başarıları

Son olarak bir kadının çocuk büyütmedeki yüksek yeteneği ve etkisi. Her insan bir kadının vücudundan ve elinden çıkmıştır. Bundan ötesi var mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu