Hayata dair

Kadınlar Erkeklerin İlk Neresine Bakar?

Kadınlar erkeklerin ilk neyine bakar?

Erkekler “kadınla görüşürken ilk onun neyine fikir veriyorsunuz?” Sorusuna genelde “ayaklar, göğüs, vücut figürü” gibi cevaplar verirler.

“Think Eye Tracking” firması kadınların erkeklerde ilk olarak neye fikir verdiğini ortaya çıkarmak için küçük bir araştırma yaptı. Araştırmada yer almak isteyen bir grup kadının karşısına plaj giyiminde çeşitli erkek resimleri konulup ve özel aparatlar aracılığıyla onların göz hareketleri analiz edildi.

Sonuçta anlaşıldı ki, kadınlar erkeklerde ilk olarak karın kaslarına önem vermektedirler. Kaslardan sonra kadınların erkeklerde fikir verdiği esas bölgeler onların omuzu ve yüz çizgileri.

“The 30 Day Love Detox” kitabının yazarı “Dr. Dendy Walshın” sözlerine göre, kadınların hayalindeki ideal erkek karakteri yüz çizgileri ile olmasa da, vücut yapısı ile diğer kişilerden farklı olmasıdır. Vücut yapısı kadınların eş veya sevgili seçerken dikkat ettikleri başlıca etkendir. Yüz hatlarına gelince kadınlar yüzünden nazik ve akıllı olduğu hissedilen erkeklere tercih eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu