Estetik

Karadenizli botoksu sevdi

Karadenizli botoksu sevdi

Konu İçeriği

Yaklaşık 10 yıl önce hiç bulunmayan son yıllarda estetik cerrahi girişimlerin yaygınlaşmasıyla kişisel bakıma ilginin artmasıyla Karadeniz Bölgesi’nde de bu tür uygulamalar ciddi derecede artmıştır. En sık yapılan işlem botoks olduğu belirtilen 15 senedir Karadeniz’de görev yapan Operatör Doktor Mustafa Çapar 10 yıl öncesine kadar hiç uygulanmayan dediğimiz işlemler 200 seneden beri Trabzon’da son derece sit bir şekilde yapılmaktadır.

Çapar “özellikle estetik cerrahide yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklar düzeltilmesi ve yüz gençleştirilmesi kullanılmaktadır. Yüzdeki bazı kasların çalışmasını engelleyerek kırışıkların düzelmesini sağladıklarını bildirdi. Beş on sene önceye kadar son derece ender yapılan botoks son zamanlarda çok yüksek satış potansiyeline ulaştığını söyledi.

Botoksla alın bölgesi göz kenarlarındaki kırışıklar son derece kolay bir şekilde düzeltilerek iyi sonuçlar alınıyor insanların yüzlerindeki kırışıkların düzelmesi daha genç bir görünüm için özgüvenlerinin artırdığını da vurguluyor.

Çapar botoks iki ucu keskin bir bıçak gibi iyi ellerde iyi sonuçlar alınırken uzman olmayan kişilerde de ciddi felaketlere yol açıyor diye bildirdi. Uygulamaları kesinlikle estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu