Kadın Sağlığı

Karın Yağları Nasıl Erir?

Karın Yağları Nasıl Erir?

İnsanların en büyük bedensel sorunlarından biri olan karın yağları nasıl erir, spor yapmadan göbek erimez mi gibi göbek yağlanması sorunları, sadece fazla kilolular için değil zayıflar için de kabustur.

Bu tür problemlerin çözülmesi için en kolay yol, spor yapmaktır. Mekik yaparak karın kaslarınızın oluşumunu hızlandırabileceğiniz gibi, belenmenize de dikkat etmeniz gerekecektir. Göbekte yağlanmanın en büyük nedenlerinden biri, şeker ağırlıklı beslenmektedir. Şeker tüketmeseniz bile, karbonhidrat tüketimi nedeniyle vücudunuz yağ yakmaz, şeker yakarak çalışır.

Bunun için karbonhidrat alımını kesmeniz, yağ alımını arttırmanız gerekmektedir. Zeytinyağı, tereyağı ve doğal yağlar dışında yağ tüketmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

karın yağları nasıl erir

Protein Ağırlıklı Beslenin

Protein ağırlıklı beslenen birçok kişi, aktif bir hayat sürdürdükleri için kilo ve göbek sorunu yaşamaz. Ayrıca vücudun yağ yakabilmesi için, proteine ihtiyacı vardır.

Sporcular protein ağırlıklı beslenir ve bazen karbonhidrat diyeti yaparak, karbonhidrat alımını çok çok aza indirirler. Metabolizmanın sağlıklı çalışması için oldukça önemli olan bu durum, yağ yakımını başlattığından, fiziksel egzersizler en kısa sürede etkisini gösterecektir.

Karın Kaslarını Çalıştıran Egzersizler Yapın

Yağ yakan metabolizmanın kasa dönüşmesi daha hızlıdır. Bu yüzden günde 10 mekik hareketiyle egzersizlere başlarsanız, her hafta 10 arttırarak devam edebilirsiniz.

30 gün için gözle görülür bir şekilde göbeğinizin toparlanmaya ve sıkılaşmaya başladığını fark edebilirsiniz. Her insanın canını sıkan göbek, karın kası egzersizleri ile kolayca toparlanabilir.

göbek eritmek Faydaları

L-Carnitine Kullanın

Pek çok insan daha kolay kilo vermek için L-Canitine içeren bitki çayları kullanmaktadır. Bu ürünler genelde kas oluşumunu hızlandırma, yani yağ yakma özelliğine sahiptir.

Her zaman hekiminize danışarak kullanmanız gereken bu ürünler destek amaçlı olduğu için, beslenme şeklinizi düzeltmeden işinize yaramayacaktır.

Bir Kum Torbası Alın

Bir kum torbası alarak her gün 15-20 dakika boks yapın. Tüm vücudunuzu çalıştıracak olan bu spor, karın kaslarınızın güçlenmesini de mümkün kılacaktır.

Her zaman hareketli olmayı tercih ederseniz enerjiniz de motivasyonunuz da yüksek olacaktır. Zaten karbonhidrat alımını kestiğinizde, kendinizi daha enerjik ve zinde hissetmeye başlayacaksınız. Bu da karın kası egzersizleri çalışmalarınızı kolaylaştıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu