Ruh Sağlığı

Kış depresyonundan kurtulmanın yöntemleri

Kış depresyonundan kurtulmanın yöntemleri

Hayatımıza etki eden, özellikle de kadınların moralini etkileyen en kötü hastalıklardan biri depresyondur. Moralin kötü olduğu zamanlar hayatımızın risk altında olduğu dönemdir.

Depresyonun ilk belirtileri ortaya çıktıktan sonra onu ciddiye almamanız, durumunda yıllarca sıkıntısını çekebilirsiniz. Bu hastalık tedavisi ve ilaçlarla tedavi olunsa da, alternatif tedavi türleri de mevcuttur.

Kadinlive.com haber verir ki, kış depresyonunu önlemek için beslenme rasionuna fikir verilmelidir. Şekerin miktarının yüksek olduğu ve rafine karbonhidratlı yiyeceklerden genellikle uzak durmak faydalıdır. Uzak durmanın en önemli nedeni ise, bu besinlerin vücuttaki kan şekerinin miktarının ani artmasına ve aşağı düşmesidir. Bu hal ise yorgunluk ve asabiyete yol açıyor. Uzmanlar belirtiyor ki, depresif durumda olduğunuz zaman alkollü içeceklere fikir vermemek gerekir. Spritli içecekler kötü durumda olduğumuz zamanlarda kendimizi iyi hissettirebilir. Fakat bir süre sonra durumun aksine olma ihtimali oldukça yüksektir.

Depresyon hallerine alternatif yollar bulmak istiyorsanız, bunu doğal şekilde sağlayın. Gıdalanmanıza fikir verin ve işe onu düzgün rejime düşürmekle başlayın. Omega-3 yağı bu zamanlarda gereken temel şeydir. Ayrıca sindirim sistemine iyi gelen besinler yiyin.

Depresif bir durumda hiçbir şey yapmak istemeyebilirsiniz. Fakat bu halden uzak durmalısınız. Kendinizi bir spor türüne alıştırmalısınız. Doğada daha çok gezi ve yüksek sesli müzik dinlemek de iyi gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu