Estetik

Örümcek Ağı Estetiği

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte oluşan ince çizgiler, sık kilo alıp verme, yer çekimi, hava kirliliği, sağlıksız beslenme ve stres gibi faktörlerin de etkisi ile daha da derinleşir. Bütün bu doğal süreç ciltte ince çizgilere ek olarak yüzün giderek ovalleşmesine, yanakların ve gıdığın sarkmasına sebep olur. Yüzdeki bu değişimi geciktirmek için uygulanan Örümcek Ağı estetiği estetik cerrahiye alternatif bir yöntem olarak uygulanır ve oluşan cilt sorunlarını çözüme kavuşturur.

rümcek ağı estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Doctor B Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen, Avrupa Patent Enstitüsü tarafından adına patentlenmiş. Örümcek Ağı estetiği ameliyatsız yüz germe tekniğidir. İlhamını doğanın en güçlü canlılarından biri olan örümcekten alan yöntem, ağın muhteşem dayanıklılığı ve elastik yapısının cilde yansımasıdır. Diğer yüz gençleştirme işlemlerinden farklı olarak mimik kaybı yaşanmasını önleyen yöntem, yüzün doğal ifadesinin ve formunun korunmasını amaçlar. Cilt sıkılaştırma, germe ve gençleştirme tedavilerinin bir arada sunulduğu işlem, problemli bölgenin lokal olarak uyuşturulmasıyla yapılır ve ağrısız acısız oldukça konforlu bir yöntemdir. Erkek ya da kadın cinsiyet fark etmeksizin her yaş aralığında uygulanabilen estetik işlem, özellikle bacak, kol içi, yüz, popo ve meme gibi bölgelere uygulanır. Yüz bölgesine uygulanan Örümcek Ağı estetiği için istenirse ayrıca botoks ve dolgu gibi uygulamalardan destek alınabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Örümcek Ağı işlemi için polidiaksanon ipler ve ipleri cilt altına uygulamak amacıyla ince uçlu iğneler kullanılır. Hiçbir yan etkisi olmayan medikal ipler, ince uçlu iğneler yardımıyla ağ şeklinde cilt altına uygulanır. Problemli alana uygulanılan ipler, güçlü lifting etkisi ile yüzün gerilmesini sağlar. Aynı zamanda cilt altında azalan kolojenin yeniden üretilmesini de tetikler. Vücut medikal ipler cilt altına uygulandığı andan itibaren erimeye başlar. Medikal iplerin erimesine tepki olarak cilt hücreleri elastin, kolojen ve fibroblast üretir. Cilt altı dokusu her geçen gün canlılığını arttırarak kırışıklıkların azalmasını, cildin gerilmesini, sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar. Ne kadar ipin kullanılacağına cildin yıpranma seviyesine bakılarak karar verilir.

Örümcek Ağı Estetiği Neden Tercih Edilmelidir?

Yüz gençleştirme teknikleri arasında en etkin sonuca ulaşım sağlayan işlem, kısa sürede uygulanabilen morluk, şişlik ve ağrı gibi yan etkileri olmayan ve kişiyi sosyal hayatından uzaklaştırmaz. Uygulamanın hemen ardından cildin canlanmaya başlaması ve cilt tipine, beslenmeye bağlı olarak gelişimine devam etmesi Örümcek Ağı estetiğinin tercih edilme nedenlerindendir. Yaşa bağlı olarak azalan kolojen üretimini uyaran yöntemde kullanılan medikal iplerin sağlığa zarar vermemesi, ciltte iz bırakmaması ve en önemlisi de tekrarlanabilen bir uygulama olması da işlemin tercih edilme sebebidir. Örümcek Ağı estetiği fiyatı, kullanılan ip adedine göre değişkenlik gösterir.

Örümcek Ağı uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgilere http://www.doctorb.clinic adresinden ulaşabilir, uzmanlarımıza sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu