SağlıkKadın Sağlığı

Selülit Neden Olur? Selülitlerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Selülit Neden Olur? Selülitlerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Selülit hemen her yaştaki ve kilodaki kadını etkileyen bir problemdir. Özellikle de yaz aylarının yaklaşması ile selülitlere karşı çözüm arayışına görülmektedir. Ancak selülite çözüm bulmak için öncelikle selülit nedenlerini teşhis etmek gerekir.

Selülit Neden Olur?

Öncelikle selülit vücutta oluşan portakal kabuğu görünümüdür. En çok bacaklarda rastlanmaktadır. Hormonal veya kalıtsal nedenlerle selülit olabilirken, beslenme alışkanlığı ile de selülit olabilir. Mesela yağ, tuz, şeker veya asitli gıdalar selülit oluşmasına sebep olabilir. Çünkü bu besinlerdeki kullanılmayan yağ, tuz gibi moleküller dokulara yerleşiyor. Cildin dokusu zayıfladığında ve hasarlandığında bu dokular orada yerleşiyor.

Selülitlerden Kurtulma Yolları

Aslında selülit kadınların %90’ında görülen bir durumdur ve zayıf-şişman herkeste aynı oranda görülmektedir. Bu yüzden sadece kilo vererek selülitlerden kurtulmak mümkün değildir. Sıkı bir detoks da yapmanız gerekir. Çünkü selülit oluşturan sorunlar bertaraf edilmelidir. Vücuttan ödem atmak, yağ hücrelerini küçültmek, dolaşım bozukluğunu düzenlemek gerekir. Bunun için de spor yoluyla vücudun sıkılaştırılması ile doğru beslenme uygulanmalıdır. Bu yüzden bir uzman kontrolünde selülitlerden kurtulmak etkili çözüm olacaktır.

Selülitlerin Giderilmesinde Bio Heating Mask Yöntemi

Bio Heating Mask, selülitlerden kısa sürede ve emek harcanmadan kurtulmayı sağlayan bir yöntem. Genelde selülitlerin ve yağların yoğunlaştığı bölge olan kalça ve bacaklara uygulanıyor. Bu bölgelere “Ultrashall” cihazı ile masaj yapılıyor ve sonra “Hyaluronic Forte Serum” bu selülitli bölgelere yediriliyor. Sonrasında ise “Bio Heating Mask” bu bölgelere eşit olarak sürülüyor. Bu maddenin içeriğindekiler 0 ile 42 dereceye kadar yükselebiliyor. Oluşan ısı sayesinde sürülen bu maddeler vücudun içine nüfuz ediyor ve metabolizmanın çalışmasını sağlıyor. Eriyen yağlar vücuttan atılırken, bağ dokularının sıkışması da sağlanıyor. Lenf sisteminin harekete geçmesi ile sağlıklı dolaşım sağlanarak, selülitli bölgelerde de dolaşım oluyor. En son sürülen bu maske ısınıp soğuduktan sonra vücut şeklini aldığından kalıp olarak çıkarılıyor. Bu yöntem sayesinde kalça ve bacaklar sıkışıyor, dolayısıyla selülitler de azalıyor.

Selülitle Mücadelede Dikkat Edilecek Kurallar

Selülit ile mücadele için en iyi yöntem selülit oluşumunu engellemektir. Ancak selülit oluşmuşsa bile beslenme ile çoğalması engellenerek, azalmaya başlaması sağlanabilir. Bunun için günde mutlaka iki litre su içilmelidir. Kahve ve kola gibi içeceklerden, çok yağlı, tuzlu ve şekerli gıdalardan kaçınmak gerek. Aslında sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerek. Özellikle de bacakları çalıştıracak bisiklet ve yürüyüş gibi sporlar iyi gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu