Kim Kimdir

‘Senem Kuyucuoğlu’ Kimdir?

Tescilli güzel Senem Kuyucuoğlu 22 Eylül 1990 yılında, İzmir’de, Dünyaya gelmiş olan güzel. Modellik ve güzellik Yarışmalarında derece girmiş Türk modeldir. Türkiye’yi uluslararası yarışmada temsil eden Senem Kuyucuoğlu, son olarak Türkiye adına 2009 Kainat Güzellik Yarışması’na katılmıştır.

Senem Kuyucuoğlu daha 14 yaşında iken modelliğe başladı. 2006 yılında, henüz 15 yaşını doldurmamış iken Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye yarışma programına katıldı. Yarışmada ikinci oldu. 2007 yılında ise Best Model of Turkey yarışmasında ‘En iyi model’ seçildi. Senem Kuyucuoğlu, aynı yıl içerisinde Best Model of the World yarışmasına Türkiye adına yarışmaya katıldı. Yarışmada ‘Dünya’nın en iyi ikinci modeli’ seçildi.

Senem Kuyucuoğlu‘nun bacak boyu 123 cm olan güzel model yarışmalarında elde ettiği derecelerin ardından kariyerine devam etti. Defile ve organizasyonlarda yer aldı. 2009’un Mart ayında Fashion One TV‘nin ekran yüzü olan Senem Kuyucuoğlu, yine aynı kanalda Moda Polisi isimli moda programını sundu.

Güzel model Nisan 2009’da katıldığı Miss Turkey 2009 yarışmasında ikinci olan Senem Kuyucuoğlu, Türkiye’yi Kainat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) temsil etme hakkını elde etti. 24 Ağustos 2009’da Bahamalar’da yapılan Kainat Güzellik Yarışması öncesi rahatsızlanan Senem Kuyucuoğlu, podyuma iğne olarak çıktı ve Türkiye’yi temsil etti; ancak dereceye giremedi.

Senem Kuyucuoğlu 14 yaşında modelliğe başlaması hayatının dönüm noktası olduğunu söyleyen Senem Kuyucuoğlu, sahne dışında çok utangaç biri olduğunu söylüyor. 2008 yılında verdiği bir röportajda ‘İlk yarışmamda erkeğe benziyorum diye beni seçmediler’ diyen Senem Kuyucuoğlu, aynı röportajda vücudunda en beğenmediği yerinin ayakları olduğunu belirtmiştir.

senem-kuyucuoglu-kimdir-2

Senem Kuyucuoğlu Kimdir? Nerelidir? Aslen Nereli?

Senem Kuyucuoğlu Cinsiyeti : Kadın

Senem Kuyucuoğlu Doğum Yeri : İzmir

Senem Kuyucuoğlu Doğum Tarihi : 22 Eylül 1990

Senem Kuyucuoğlu Kaç Yaşında : Şuanda 25

Senem Kuyucuoğlu Boyu Kaç : 1,84 cm

Senem Kuyucuoğlu Kilosu Kaç : 62 kg

Senem Kuyucuoğlu Burcu Ne : Yengeç

Senem Kuyucuoğlu Göz Rengi : Kahverengi

Senem Kuyucuoğlu Saç Rengi : Kestane Kumral

Senem Kuyucuoğlu Vücut Ölçüleri : 95-64-93

Senem Kuyucuoğlu Ayakkabı Numarası : 40

Senem Kuyucuoğlu Ayak Boyu : 123 cm

Senem Kuyucuoğlu Eğitim :

Senem Kuyucuoğlu Meslek : Model, Modellik, Sunucu

Senem Kuyucuoğlu Twitter : @Senemofficial24

Senem Kuyucuoğlu Instagram : @Senemofficial24

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu