Kadın Sağlığı

Sıkı bacaklar için egzersiz hareketleri

Sıkı bacaklar kavuşmak için egzersiz hareketleri

Daha ince ve sıkı bacaklara sahip olmak için 5 egzersiz! Hollywood ünlülerinin egzersiz antrenörü olan Harley Pasternak güzel bacaklara sahip olmak için bu egzersizler dışında haftada en az 2 kere günde otuz dakika yürüyüş kardiyo veya koşu gerektiğini söyledi. Böylelikle çok hızlı yağ yakıp bacak kası geliştirebilirsiniz.

Sıkı bacaklar için 1’inci hareket

İlk olarak ayak ve kolları omzun hizasında yanlara doğru açın. Sonra sol bacak geride dizinizi kırın ve çapraz bir şekilde sağ bacağınızın arka kısmına çekiniz. Bu arada sağ kolunuzu yana uzatıp sol kolunuzu da karın hizasında sağa götürün. Ayaklarınızın üzerinde durur pozisyonda aynı hareketi öbür tarafınızda da yapınız. İki tarafta da yapmış olduğunuz hareket tek olarak sayılır. Her biri toplam 3 set, 20’şer tekrar yaparak tamamlayınız.

har-1

Sıkı bacaklar için 2’inci hareket

Ayaklarınızı omuzlar hizasında sağa sola açınız ve dizleri hafif bükün. İkişer kiloluk ağırlıkları elinize alınız. Nefes alarak kalçalarınızı geriye doğru itin, ayaklara doğru kollarınızı indirin. Hafif doğrulun, ilk pozisyona geri dönün. Bu yalnız bir harekettir. Yine toplam 3 set olmak üzere 20 tekrar yapılmalıdır.

har-2

Sıkı bacaklar için 3’üncü hareket

Bacakları omzunuzun hizasında sağa ve sola açın ve kollarınızı yanlarda tutun. Bu pozisyonda çömelin ve kolları yukarı kaldırarak sıçrayın. Ayaklar yere bastığı an yine çömelin. Bu da 3 set, 20 tekrardan oluşuyor.

har-3

Sıkı bacaklar için 4’üncü hareket

Yere yüzüstü yatarak dirsekler yerde ellerinizi önde birleştirin. Sol ayağı sağ topuğunuzun üzerine koyun. Dizleri büküp sağ bacaktan destek alarak sol bacağınızı ağırlıkmışçasına yerden kaldırın ve indirin. Bunu her biri 20 tekrardan olmak üzere 3 set olarak yapın.

har-4

Sıkı bacaklar için 5’inci hareket

Bu hareket köprü hareketidir. Kolları sağda ve solda tutarak sırtüstü yatın. Dizler bükülü bir şekilde avuç içleri yere baksın. Bacaklarınız, kalçanız, karnınızın kaslarını da çalışmasına yardımcı olan bu hareketi yaparken gövdenizi düz tutarak kalçanızı merkez alarak omzunuzdan dizlerinize kadar vücudu yukarıya kaldırınız ve 25 sn bekleyin. Bunu 3 defa tekrar edin.

har-5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu