Kadın Sağlığı

Sıkılaşmak için 3 basit egzersiz hareketi

Sıkılaşmak için 3 basit egzersiz hareketi

Siz de fit bir görünüm sağlıklı bir vücut hayaliyle yaşıyorsanız fakat bir türlü vakit bulup da spor salonuna gidemiyorsanız, buyurun bu yazımız sizin için. Kadınlive ekibi olarak sizlere evde işte veya sokakta kolaylıkla uygulayabileceğiniz 3 farklı egzersiz çeşidi.

İş yerinde

Arka kollarınızı oturduğunuz yerden sıkılaştırarak fit bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz. Sandalyenin ucuna oturun ve kollarınızla tutunarak kendinizi yukarı kaldırmaya çalışın. Vücudunuz çok fazla yukarı değmek zorunda değil, birkaç santim kalkmanız yeterli. Harekete alıştıkça arka kol kaslarınız acıyacak. 10 tekrarlı 3 set yapabilirsiniz.

Merdivenlerde

Merdivenler zaten başlı başına kardiyo aletleridir. Tabi asansör yerine merdiven tercih etmelisiniz. Merdiven sayısı az ise birkaç kere aynı yeri inip çıkın. Yani bacak kaslarınız acıyana kadar durmamalısınız.

Otobüsü beklerken

Boşa giden otobüs bekleme veya otobüsteki zamanları değerlendirmek istemez misiniz? Bacaklarınızı omuz hizasında açın ve sağlam basın. Bir ayağınızı yerden kaldırın ve dengede kalın. Ardından diğer ayağınızla aynı hareketi tekrarlayın. Çok basit ve dikkat çekmeyecek bir hareket bu! Hareket esnasında popo kaslarınızı sıkarsanız daha çok işe yarar. Ve bu hareket dizlerinizi de güçlendirir. Üstelik sporla ilgilenen ve koşu yapan bir kimse iseniz dizlerinizin güçlenmesi sizi son derece memnun edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu