Aşk & İlişkiler

Ten Uyumu Olmazsa Aşk Olur mu?

Ten uyumu olmazsa aşk olur mu?

Hepimiz duymuşuzdur bu iki kelimeyi yan yana “ten uyumu”! Bazılarımız bu sebepten dolayı belki kaybetmiş bazılarımız ise belki de kazanmıştır. Peki nedir ten uyumu? Ehemmiyeti, gerçeklik payı, hayatımızdaki, ilişkilerimizdeki yeri tam olarak nedir?

Aşk belki de dünyayı var deden şeydir belki de o olmaz ise dünyanın varoluşunu sürdürmesi asla mümkün değildir. En mühim olan aşkın kapsama alanına giren ilişkilerden birisi de bir kadın ve erkek arsında olan aştır. Yıllardır tüm kitaplar, filmler, diziler hayatlar bunun üzerine kurulmuştur, çünkü insan ne kadar topraktan yaratıldıysa bir o kadar da aştan yaratılmıştır. Kadın erkek için, erkek kadın için yaratılmıştır. Uzun yıllardan beri dillere pelesenk olan ten uyumu da bir erkek ve kadın arasında olan en mühim şeylerden birisidir. Bir çok şarkıya da konu olmuş olan ten uyumu aslında vazgeçilmezdir hatta belki şöyle bir soru bile sorabiliriz “ten uyumu olmaz ise aşk olur mu” aslında ap açık bir şeydir ki; olmaz!

İnsanın hamurunda kıskançlık, sevgi, aşk, kardeşlik, vatan aşkı, hırs, olduğu gibi ihtiras ve şehvet de vardır. Bu sağlık durumu ve zihinsel durumu normal olan her insanda vardır bu yüzden ten uyumu vardır ve oldukça önemlidir. İnsanlar insanların karakterlerine aşık olduğu gibi onları göz alıcı güzelliklerinden dolayı da sevebilmektedirler. Bunu kınamamak gerekir çünkü insan kalp taşıyan bir varlıktır ve karşı cinsin görünüşünden etkilenmesi de çok muhtemel bir şeydir, fakat böyle bir etkileşim sonucu başlayan bir ilişki ne kadar uzun sürer ne kadar sağlıklı olur onu bilemeyiz. Bir de şöyle bir durum vardır, kişiler karakterleri gereği birbirlerini sevebilirler ve sonrasında ten uyumu olmayabilir ve mutsuz olabilirler yani karakter uyumundan sonra birde ten uyumu olması gerekmektedir bu ikisi sağlandığı vakit kişiler güzel ilişkiler kurabilirler.

Günümüzde doktorlar pek çok çiftin boşanma ve ayrılma nedenlerinin cinsellik ile alakalı olduğunu öne sürmektedirler işte tam burada ten uyumu olmaz ise aşkın olmayacağı tezi rol oynamakta ve kendini göstermektedir. Bir magazin dergisine konu olacak kadar kulağımıza komik gelebilir ama kabullenmemiz gerekir ki ten uyumu çok çok önemli bir meseledir. Sizlerde bu konuyu haybeye atmamalı ve ilişkilerinizde es geçmemelisiniz açıktır nettir ten uyumu olmaz ise aşk olması mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu