Sağlık

Yağlı besinlerin zararlarını azaltın!

Yağlı besinlerin zararlarını azaltın!

Lezzetli yemekler çoğu zaman yağlı olur. Sağlığımıza zararlı olsa da, lezzetli yemekleri hayatımızdan çıkaramıyoruz. Ancak aşırı yağlı gıdalar kan dolaşımını yavaşlatarak damarların daralmasına sebep olur. Damarlara biriken yağ ise kalp hastalıklarına yol açabiliyor.

Eğer yağlı yiyeceklerden vazgeçemiyorsanız, yağın vücuda verdiği zararı azaltmaya çalışmalısınız. Bunun için Kadinlive.com sizler için sunduğu tavsiyeleri izlemelisiniz.

Et

Eti kızarttığınızda veya kebap  yaptığınızda o vücuda iltihap ve şeker hastalığı riskini artıran maddeler ortaya çıkıyor. Eti önceden limon suyu ve sirkeyle karıştırın. Bu aynı zamanda zararlı maddeleri etkisiz hale getirecektir.

Kırmızı şarap

Araştırmalar günde 2 kadeh kırmızı şarabın yağlı yiyeceklerin damarlar üzerindeki olumsuz etkisini azalttığını ortaya koydu. Üzüm suyu da aynı etkiyi verir.

Avokado

Kaliforniya Üniversitesi bilim adamları insanların hamburger yedikten 2 saat sonra vücutlarında belli süreçler gittiğini ve bunun bir çok organa zarar verdiğini açıkladı. Ancak hamburgerle birlikte avokado yediğinizde gıdanın içerdiği yağ vücuttan atılır ve hiçbir organda yığılma olmuyor. Uzmanlar avokadonun yağlı bir meyve olduğunu kabul etseler de, onun içerdiği yağların sağlık için faydalı olduğunu söylüyorlar.

Oturmayın

Yağlı besinler aldıktan sonra yerinizde oturmayın. En azından 30 dakika yürüyün. Yürüme sürenize kendiniz karar verin. Eğer sağlığınız elveriyorsa, daha hızlı yürüyün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu