Estetik

Yaşa göre estetik ameliyatı

“Zamanın sizden alıp götürdüğü güzellikleri geri kazanmak ister misiniz?” – Bu soru hep kadınların aklındadır. Yüzündeki ilk sen görünce aynalara küsen, “Yaşlandım mı?” – Diye endişeye kapılan kadının estetik takvimini öğrenmek ister misiniz?

Yüzdeki ilk kırışıklık kadının en korkulu rüyasıdır. Kadınlara tavsiyemiz estetik takvimine göre yapılacak küçük dokunuşlarla zamanı durdurmak veya geri çekmektir.

yaşa-göre-estetik-1

20-30 yaşlarında estetik ameliyat: İnsanının yaşıyla birlikte değişen ve ona rahatsızlık verecek mesele yüzüyle ilgili detaylardır. 20-30 yaşlarında en çok burun ameliyatı yaptırılıyor. Meme sorunları yine bu dönemlerde daha çok yaşanıyor. Küçük veya büyük meme sorunu genç kızların psikolojisi, hatta omurga sağlığına olumsuz etki yaptığı için gençlik dönemlerinde bu sorunların çözümü şarttır.

yaşa-göre-estetik-2

30-40 yaşlarında estetik ameliyat: Orta yaşa doğru kadın için vücut ön plana çıkıyor. Doğumdan sonra karında sarkma, gebelikte alınan kilo özgür olamamak, memelerde sarkma sorunları oluşur. Tüm bu durumlar kadınları sarsıyor ve ciddi sorunlar yaratır. Bu yaşlarda oluşan sorunların çözümü için gecikmemek gerekir.

yaşa-göre-estetik-3

40 ve daha yukarı yaşlarda estetik ameliyat: Yaşlandıkça kadınlarda özellikle yüz ile ilgili sorunlar oluşur. Göz kapakları sorunları ilk sırada yer alır. Çünkü kırk yaşından sonra artık göz kapakları sarkar ve torbacıklar oluşmaya başlar. Bu da otomatik olarak kadının yüzüne yorgun, üzgün ifade veriyor. ” Uykudan MI kalkmış, ağlamışsın, neden üzgün görünüyorsun? “- İnsanların ortak sorusudur. Bu sorular insanı rahatsız ediyor.

50 yaşına geldiğinde ise yüzdeki sarkma, kırışıklıklar ve çukurlar ön plana çıkıyor. Bu zaman yüzü germek, doldurmak, kırışıklıkları azaltmak gerekir. operasyonlar için cerrahi uygulamalar ön plana çıkabilir. Hasta eğer korkuyorsa, rahatsızlığı varsa, cerrahi müdahaleden imtina ediyorsa, ilk aşamada botoks veya iğnelerle çukurlar doldurulabilir. Ciddi bir sarkma ise 60 yaştan sonra gerçekleşir. Hastanın yüzündeki yorgunluğu ortadan kaldırmanın tek çaresi yüzü germek .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu