Kim Kimdir

Zahide Yetiş Kimdir? Nerelidir?

Ekranların sevilen programı Zahide ile Yetiş hayata güzel sunucusu Zahide Yetiş Kimdir? Nerelidir? Kadinlive kadın ekibi olarak sizler için Zahide Yetiş hakkındaki bilgileri derledik topladık.

Zahide Yetiş, 1979 yılında Avusturya, Viyana‘da doğmuştur. Babası burs kazanıp okul için Viyana’ya gittiğinde yeni evli imiş ve Zahide Yetiş orada doğmuştur. Zahide’nin anlamı “Allah’ın emir ve yasaklarına uyan” demekmiş. Anne tarafı Yunanistan selanik, baba tarafı Kütahya‘dan İzmir‘e gelmiştir.

Bir kız, üç erkek kardeşi vardır. Zahide Yetiş çok küçükken anne babası boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir’de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Çocukluk yıllarında TRT‘de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk hayatı başladı. Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

TV8‘de ‘Kentlerin Dili’ adlı programla Türkiye’yi dolaşarak 25 ayrı şehrin yarı belgesel programını yaptı. Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında “Genç Gözüyle Tartışma” , “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı.

Kanal D‘de yayınlanan tam üç sezon “Doktorum” Proğramını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile beraber sundu. Daha sonra ATV‘de “Zahide’yle yetiş hayata” adlı programda sunuculuk yaptı.

ZAHİDE YETİŞ KİMDİR?

Zahide Yetiş Doğum Yeri : Avusturya, Viyana

Zahide Yetiş Doğum Tarihi : 1979

Zahide Yetiş Kaç Yaşında : Şuanda 36

Zahide Yetiş Boyu Kaç : 1.70 cm

Zahide Yetiş Kilosu Kaç : 50-55 kg

Zahide Yetiş Göz Rengi : Kahverengi

Zahide Yetiş Saç Rengi : Sarı

Zahide Yetiş Mesleği : TV sunucu

Zahide Yetiş  Eğitimi : 9 Eylül ünv. İşletme bölümünden mezun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu