Saç Renkleri

Esmer Tene Hangi Saç Rengi Yakışır

Kadınların saç rengi seçerken yaptıkları hatalardan en belirgini cilt tonlarına uygun saç renklerini seçmemeleridir. Cilt renginize en uygun saç rengini seçerken saçlarınızla bir bütün olabilirsiniz. Eğer saç rengimizi cilt tonumuza göre belirlemezsek saçlarımızla bir bütün olamaz ve hoş bir görüntü sağlayamayız. Gelişen kozmetik sektörüyle birlikte hemen hemen tüm ciltlere uygun olan saç boyalarını bulmak mümkündür. Saçlarınızı boyatacağınız zaman size en uygun rengi belirlemesi açısından bir güzellik uzmanına danışmalısınız.

Cilt kusurlarını örtmekte bir numaralı isim olan esmer ciltler saç renkleri konusunda oldukça dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü esmer ciltler diğer ciltlere göre her saç rengini kaldırmamaktadır.

Esmer Tene Uygun Saç Renkleri Nelerdir?

Kumral tonlar, koyu saç renkleri ve küllü tonlar esmer tene yakışan saç renkleri arasındadır. Fakat sıcak tonlar diye belirlenen renkler; karamel, kızıl tonları esmer tenlere yakışmaz. Esmer teni oldukça iddialı olduğu için saç rengi cansız seçilerek denge sağlanır. Siz de esmer bir tene sahipseniz her zaman doğal saç renklerinden yana olup şıklığı ve zarafeti yakalayabilirsiniz.

Toplumda belirlenen esmerler sarı saç tercih edemez tabusu doğru tonlardaki sarı saç renkler ile kırılabilir. Esmer tenli bayanlar olarak asla altın sarısı, koyu sarı ve platin saç renginde olan boyaları tercih etmemelisiniz. Sizin için ideal olan sarı saç tonları ise; küllü sarı, papatya sarısı, küllü koyu sarı gibi tonları tercih edilmelidir. Eğer esmer bir kadınsanız kahve tonları da siz değerli güzel bayanlar için vazgeçilmezler arasında yer almalıdır.

Esmer kadınların tercih etmemesi gereken saç renklerinden biride turuncu-bakır dediğimiz renk seçeneğidir. Bu renk esmer kadınlarda oldukça vasat bir görüntü oluşmasına neden olur. Saf bakır renkleri, dore tonları ve ateş kızılları esmer tenli kadınlara oldukça yakışır.

İlgili Bunları da Kaçırmayın : Esmer tenli bayanlar için 7 saç rengi

Sizin için galerimizde hazırladığımız esmer tene yakışan saç renklerini bir araya getirdik. Galeride inceleme fırsatı bulabileceğiniz saç renkleri size ilham kaynağı olabilir. Şimdi sizi galeri görselleri ile baş başa bırakıyorum.

Esmer Tene Hangi Saç Rengi Yakışır / GALERİ

Esmer Tene Yakışan Orta Kahverengi Saç Renkleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu