Saç Bakımı

Parlak Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Parlak saçlar için evde bakım önerileri ve maskesi yapımını sizler için derledik. Parlak saçlar için evinizde kolay bir şekilde yapabileceğiniz zeytinyağı maskesi ve yapılış tarifini sunuyoruz. Evde saç bakımı yapmanıza yardımcı olacak zeytinyağı saç maskesi tarifine göz atmanızda fayda var.

Her bayan arzuladığı güçlü ve sağlıklı parlak saçlara sahip olmak ister. Saçların parlaması ve sağlıklı görünmesi önemli hususlardandır. Saçın canlı ve parlak görünmesi saçların bakımlı olması ile alakalı bir durum olduğundan bayanların belirli periyotlarda düzenli bir şekilde saçlarına bakım yapması gerekir.

Yüz ve cilt bakımınıza özen gösteriyorsanız aynı özeni saçlarını için göstermelisiniz. Saçlarınıza bakımınızı haftada bir, iki haftada bir veya aylık periyotlar şeklide düzenli olarak bakım yapmalısınız.

Saçların Canlı Ve Parlak Olması İçin Evde Yapılması Gerekenler

Saçlarınızın canlı ve parlak görünmesi için geçmişten beri uygulanan bir yöntem olan ve günümüze kadar gelen etkili ve kolay bakım yolu zeytinyağı maskesini saçlarımıza uygulamak olacaktır. Saçlarınıza uygulayacağınız zeytin yağını seçerken özellikle sızma zeytinyağı kullanmaya özen gösterin. Hatta doğal zeytinyağları ile yapacağınız saç bakım maskesi daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Zeytinyağı Maskesi Nasıl Uygulanır?

Zeytinyağı maskesini uygulayacağınız saçınızın uzunluğuna göre bir miktar cezve içerisine koyuyoruz ve yarım dakika kadar hafif şekilde ısıtıyoruz. Zeytin yağını çok fazla ocakta tutarak ısıtırsanız saç derinizi yakabilirsiniz. Bu konuda oldukça dikkatli olmanızda fayda var. Orta uzunluktaki saçlar için yarım çay bardağı zeytin yağı yeterli gelecektir. Yarım dakika ısıttığınız zeytin yağını saçlarınızın her yerine eşit miktarda sürün ve ince uçlu tarakla yedirerek tarayın.

Bu işlemden sonra saçınızı streç film ile sarın ve yaklaşık olarak 1 saat bekleyin. Saçınızı 1 saatten fazla bekletmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Çok sıcak havalarda zeytinyağının saçlarda çok fazla beklemeyeceğinden dolayı bu süreyi en az yarım saat gibi kısa bir süreye indirebiliriz.

Ayrıca BKZ ; Saç için 8 maske – uzun saçlar artık hayal değil!

Daha sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın ve saçlarınız yağdan arınması için çok az miktarda şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Zeytinyağı ile yaptığınız bu bakım sonuncunda saçlarınız canlı, parlak ve nem kazanarak daha sağlıklı ve güçlü görünecektir. Bu maskeyi haftalık olarak uygularsanız kısa zamanda çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Son olarak saçlarınızın sağlıklı ve canlı, parlak görünmesi için düzenli beslenmekte çok önemli konular arasında olduğunuda unutmayalım. Saçlara ne kadar bakım yaparsak yapalım dışarıdan alacağınız besinler saçlarınızın bakımlı ve canlı gözükmesine etki sağlayacaktır. Bu açıdan bakıldığında saç bakımınızın yanı sıra saçlarının sağlığı için yediğiniz yiyecek ve besinleri dikkatli bir şekilde tüketmek uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Bir önceki yazımı olan Çay sodası ile düz ve parıltılı saçlara sahip olun başlıklı yazımızda saç, saç bakımı, parlak saçlar için geniş bilgiler vermiştik. Bu makalemizi incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu