Saç Renkleri

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi

Saçlar bir kadını en güzel gösteren aksesuarlardan bir tanesidir. Çeşit çeşit model ve renklerde saçlara sahip olan kadınlar hem havalı hem de modern görüntüleriyle şıklık yarışında ön plana çıkmaktadırlar. Gün geçmiyor ki saç renklerinde yeni bir renk alternatifi kadınlarımızın önüne sunulmasın. Dikkat çekmek isteyen saç boyası firmaları resimde kullanılan envaiçeşit boyalardan ilham alarak hazırladıkları serilerle dikkat çekiyorlar.

Bunlardan birisi de Van Dyck kahvesi saç renkleri. Resimde sıkça kullanılan renklerden birisi olan Van Dyck rengi artık saç boyalarında da bulunmaktadır. Bu renk koyu kahve olarak bilinse de kahvenin birçok çeşidi olduğu düşünüldüğünde aslında kendine has bir kahverengidir diyebiliriz.

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi 5

Van Dyck kahvesi saç renkleri yeni yılda çok moda olan saç renklerinden bir tanesidir. Resimde Van Dyck kahvesi öğütülmüş kömür tozuyla yağ karışımından elde edilen bir renktir. Bu renk resimlerde genelde freskleri boyamakta kullanılmaktaydı. Rönesans döneminde Rubens gibi ressamlar tarafından çokça kullanılan bu renk aynı zamanda fotoğrafçılıkta da kullanımı yayğın olan bir renktir. Kullanıldıktan sonra ele bulaşan bu renk için eline kına mı yaktın esprisi yapılmaktadır.

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi 4

Aslında Van Dyck rengi flaman ressam Anthony Van Dick’in adını taşımaktadır. Portreleriyle bilinen ressam kullandığı bu kahverengine ismini vermiş, bir dönem Rubens’in de öğrenciliğini yapmış bir İngiliz saray ressamıdır. Saçlarda farklılık yaratmayı ve yeni moda anlayışları geliştirmeyi sürdüren firmalar, boya konusunda çeşitliliğe sahip resimlerden ilham alarak bu ilgi çekici kahverengi tonunu da kadınların kullanımına sunmuştur.

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi 3

Özellikle buğday tenli kadınlara oldukça yakışan bu renk birçok kadın ve ünlü tarafından da tercih edilen renklerden birisidir. Genç ve dinamik görünmeye önem veren kadınların tercih ettiği Van Dyck kahvesi saç rengiyle modayı yakından takip etmek ve sanatsal bir esintiyi saçlarımızda yaşatmak mümkündür.

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi 2

Doğallığı ve sadeliği yenilikçi bir anlayışıyla harmanlamak için ideal olan bu saç rengiyle kahverengi saçlardan vazgeçemeyen hanımlara alternatif kahverengi seçenekler yaratmış oldu. Van Dyck kahvesi gibi sadece resim ve özel bazı kullanımlarda bilinen renklerin kullanıma kazandırılması da artı bir değer yaratmaktadır. Van Dyck kahvesi önümüzdeki günlerde pek çok kadının kullanacağı bir renk olarak gözüküyor.

Van Dyck Kahvesi Saç Rengi 1

Bir önceki konumuz da Saç Modelleri ve Saç Trendleri başlıklı makalemiz de sezonun en trend saç renkleri, saç modelleri ve saç trendleri hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu