Saç Bakımı

Parıl parıl ışıldayan saçlar için maskeler

Kadınlive kadın ekibi olarak size çeşitli saç maskelerini sunuyoruz…

Saç dökülmesini önleyen maskeler:

Çay dikeni maskesi

1 çay kaşığı bitkisel yağ ve 9 çay kaşığı çay dikeninin saçlarınızın dibine çekin. 60 dakikadan sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın. Maskeyi haftada 2 kez yaparsanız, etkisi daha iyi olur.

Zeytinyağı maskesi

5 ç.k. zeytinyağı ve 2 yumurta karıştırılıp saçın diplerine sürülür. Daha sonra saç baş örtüsü ile örtülür. 15 dakika tutulduktan sonra iyice yıkanır.

Saç uzaması için maskeler:

Ekmek maskesi

100 gr. siyah ekmeğin üzerine 0,5 bardak su döküp üstünü kapatıyor. Biraz bekleyip ekmeği karıştırın, taze soğanı içerisine döküp tekrar karıştırın. Maskeyi saçınıza uygulayın salafan ve baş örtüsü ile kapatın. 1 saat durdurup yıkayın.

Badem yağı maskesi

Günde 2-3 kez saç derisine badem yağı sürün. Bu hem saçın uzaması için hayırlıdır, hem de onun dökülmesini önler.

Yağlı saçlar için maskeler:

Elma maskesi

1 adet elmayı rendeden geçirin, üzerine 2 çk elma sirkesi, 2 ç.k. limon suyu ekleyin. Maskeyi saçlarınızda 30 dakika bıraktıktan sonra ılık su ile yıkayın.

Limon suyu ve sarımsak maskesi

1 ç.k. limon şiresini, 1 ç.k balı ve rendenin küçük gözünden geçirilmiş 1 diş sarımsağı iyice karıştırın. Karışımı nemli saçlara çekin, polietilen şapka giyinin ve başınıza bir havlu kapatarak 30 dakika bekleyin. Sonra şampuan kullanmadan başınızı yıkayın. Sarımsağın kokusunun kalmaması için sonda saçlarınızı hardal katılmış suyla durulayın.

Kuru saçlar için maskeler:

Kına maskesi

1 yumurtanın sarısını 1 ç.k. zeytinyağı ile karıştırın, üzerine 1 ç.k. kına, 1 ç.k. bal ekleyip saçlarınıza sürün. 40 dakikadan sonra sıcak su ile yıkayın.

Bal ve süt karışımlı maske

1 ç.k. balla 0,5 bardak yağlı sütü saçın derisine masaj ede ede sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonra şampuanla yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu