Moda

2022 Yeni Yılın Modası Doğaya Yakınlık

Yeni Yılın Modası Doğaya Yakınlık

Moda belirli dönemlerde öne çıkarak kitleleri yönlendiren akım olarak bilinmekte, yeni yıla merhaba dediğimiz bu günlerde de 2022 modası her alana hakim oluyor. Yeni yılın modası şimdiye dek trend olan şeylerden biraz daha farklı olarak doğaya, doğanın renk ve dokularına oldukça yakın olarak karşımıza çıkıyor.

Yılın Rengi Doğal Tonlar

Yeni Yılın Modası Doğaya YakınlıkBu yılın rengi yeşilin canlı bir tonu, ancak bu ton daha çok ilkbahar ve yaz mevsimlerinde karşımıza çıkacak. Kışın giyimden mobilyaya karşımıza en çok çıkan renk yeşil, mavi ve kırmızının koyu tonları; bunları tamamlayıcı renkler ise bej, sarı, beyaz ve siyah olacağa benziyor. Renk otoriteleri ünlü markaları bu tonlar konusunda yönlendiriyor ve defilelerde de en çok bu renklerle karşılaşıyoruz.

Sonbahar – Kış Modası

Bu sene kumaşlarda kadife, deri, kürk kumaşlar ve desenlerde yıldızlı, grafikli ve çizgili desenler revaçta. Özellikle alt giyim ve elbiselerde bolca renk kullanımı var. Salaş giyim modası tahtını bu sezon da korusa da daha çok bel kısmı oturan kıyafetler öne çıkıyor. Ceket ve mont – kabanlarda da bu peplum modasına dikkat çekmekte yarar var. Yırtmaçlı etekler, Retro gözlükler, dantel detaylı kazaklar ve kol dekolteli bluzlar da sezonda öne çıkan diğer parçalar.

İlkbahar – Yaz Modası

İlkbahar ve yaz mevsimlerinde canlı renklerde tasarlanmış cesur çizgiler dikkat çekiyor. Cepli pantolonlar, maksi boy etekler, tek omuzlu body ve bluzlar, tulumlar ve sırt dekolteli elbiseler yeni sezonun modası olarak sıcak aylarında karşımıza çıkacak. Yeşil, sarı, mavi gibi renklerin canlı tonları hem kıyafetlerde hem de aksesuarlarda kendini gösterecek.

Aksesuarlarda Yeni Yıl Modası

Yeni Yılın ModasıÇanta, kemer, takı gibi aksesuarlarda yeni sezonda enerjisi yüksek ve canlı parçalar öne çıkıyor. Özellikle takılarda doğal taşlar dikkati çekerken çanta ve diğer giyim aksesuarlarında doğal renkler, motifler ve süslemeler yer alıyor.

Yeni Sezona Özel Alışveriş Sırları

Yeni sezonda tarz sahibi ve şık olmak istiyorsanız size önerimiz doğru alışveriş yapmaktan geçiyor. Yeni sezonda canlı ve enerjik tasarımlar revaçta; ancak bunları doğru kombinlemek gerekiyor. Sade ve tek renk giysilerinizi renkli ve gösterişli takılarla canlandırabilir, çanta seçimlerinizde kontrastı tercih edebilirsiniz. Alışveriş yaparken yeni yılın modası anahtarınız olsa da giysi ve aksesuarlarınızı göz önünde bulundurmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu