Güzellik

Güzelleşmek için yapılan 5 yanlış

Güzelleşmek için yapılan 5 yanlış

Bayanlar güzelleşmek adına çok farklı yöntemleri kullanmaktadır. Fakat yapılan bu yöntemlerin her zaman doğru olmadığı söylenmektedir.

Bireylerin cilt bakımı esnasında yaptığı bazı yanlışlar:

01. Görmüş olduğunuz her diyeti kendi bedeninizde denememelisiniz. Doktor ya da diyetisyen tarafından verilen diyetler sağlınız açısından daha verimli sonuçlar vereceği için sık aralıklarla muayeneye gidin.

02. Başkasına benzemek amacıyla yapılan botoks çok yanlış bir uygulamadır. Yaptırmak istiyorsanız da profesyonel kişilerin bu işlemi gerçekleştirdiği klinikleri tercih etmeye dikkat ediniz. Yanlış bir uygulama görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyebilir.

03. Bakım için giden kişinin ne istediğini bilmesi gerekir. Başkasına uygulanmış olan bir uygulamanın kendisi üzerinde aynı etkiyi vermeyebileceğini bilmesi gereklidir. Her bireyin teni ve derisi farklı özelliklere sahiptir.

04. Dışarı çıkarken ya da güneşlenirken koruyucu krem kullanmak ihmal edilmemelidir. Yaklaşık olarak 3 saatte bir krem tekrar sürülmelidir. Koruyucu kullanılmaması sonucunda cilt üzerinde lekelenmeler ve yaşlanma belirtileri daha sık gözlenir.

05. Yaptırmak istediğiniz bir plastik ameliyat sonucunda ciltte doğabilecek yan etkiler hakkında doktorlardan detaylı bir bilgi almalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu