Moda

8 Adımda Stil İkonu Olmak

8 Adımda Stil İkonu Olmak

Modayı ve trendleri takip etmek çoğu kez oldukça zor. Bu sezon trend olan bir giysi ya da aksesuarı aldığınız zaman diğer sezon demode hale gelebiliyor ve hem fazladan para vermiş oluyorsunuz hem de size çok yakıştığını düşündüğünüz parçalara veda etmek zorunda kalıyorsunuz.

Moda şık ve cazibeli kadınların takip etmesi gereken bir kavram olsa da trendler daha değişken olabiliyor. Ancak öyle kadınlar var ki onlar için stil ikonu demek doğru ve yerinde olur. Peki, nedir bu kadınların bu kadar gözde olmasını sağlayan? Öncelikle şunu belirtelim, stil ikonu olmak öncelikle vücudunu, kendini ve sezonu iyi tanımaktır. Aynı zamanda trendler ve moda hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir.

stil ikonu

Bu yazımızda stil ikonu olmak isteyenler için öneriler derledik; gelin, girdiği her ortamda bütün gözleri üzerine çeken biri olmanın sırlarını birlikte öğrenelim.

01. Vücudunuzu Tanıyın

Herkesin kendi vücudunu iyi tanıyarak kıyafet tercihi yapması gerekiyor. Bir kıyafeti şık yapan da zaten giyen kişinin üzerinde duruşudur. Bir kıyafet moda olsa bile eğer sizin vücudunuza yakışmıyorsa sizi şık hale getiremeyecektir.

Örneğin kilolarınız ve boyunuz, ten renginiz kıyafet seçiminde önemlidir. Çok açık tenli birinin soluk tonlar seçmesi, veya çok esmer birinin ten rengini kapatacak kıyafetler giymesi onu direk olarak kötü gösterecektir. Cilt renginize, saç renginize uygun ve kilonuza uygun kıyafetler seçmeniz yerinde olacaktır.

Çok kilolu olan biri şık olamaz diye bir kural yok; üzerinize yakıştırdıktan sonra son derece tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sizi daha zayıf gösteren kesimler ve renkleri desenler harika görünmenizi sağlayacaktır.

02. Araştırın

Bahsettiğimiz gibi her zaman yenilikleri, giyim tarzlarını ve kombinleri araştırmalısınız. İnternette, moda dergilerinde ve televizyonda güzel giyinmenin sırları hakkında pek çok yazıya ulaşabilir, stil ikonlarından önerileri alabilirsiniz.

Modayı bilmemek, ya da giyinmeyi bilmemek bir eksiklik değil, sürekli araştırma yaparak hangi parçaların uyumlu olduğunu ve sizin vücudunuza uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

03. Marka Takıntınızı Bırakın

Markalar kaliteli ve şık giysiler üretmektedir. Marka kıyafetler de bu nedenle kendisini gösterir ve hoş görünmenizi sağlar. Ancak güzel ve şık görünmenin tek koşulu da marka kıyafetler almak değildir. Pekala ortalama düzeyde bir mağazadan çok şık kıyafetler de bulabilirsiniz. Bunun için boş vakitlerinizde mağazaları dolaşabilir ve ürünlerine göz atabilirsiniz.

04. Ekletik Olun

Stili ile göz kamaştıranlar çoğu kez eklektik giyim tarzı üzerinde yoğunlaşırlar. Eklektik tarz dediğimiz şey farklı tarzları bir araya getirerek farklı ve şık kombinler elde etmektir. Örneğin elbisenizin üzerine bir deri ceket ve altına sevdiğiniz bir botu giyerek son derece farklı ve hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Farklı tarzları birlikte giyerek hoş bir görünüm yakalayarak kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

05. Doğru Aksesuar Seçimi

Ayakkabı ve çantanızın kıyafetinize uyması çok önemlidir. Bu nedenle ayakkabı ve çanta seçimi yaparken sadece renk gözüyle değil, model ve doku açısından da inceleyin.

06. Saç Modelinize Dikkat Edin

Saç modeli kıyafetinizi tamamlar, bu nedenle kıyafetlerinize uygun bir saç modeli tercihi yapmalısınız. Bunun için de katalogları ve blogları takip edebilirsiniz.

07. Makyaj Önemli

Günümüzde aşırı derecede makyaj yapmak değil, yüzünüzü hoş gösteren makyajlar ilgi görüyor. Bu nedenle makyajınızı yaparken kıyafetinizin ağırlığına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

08. Fazlalıkları Değerlendirin

Dolabınızdaki fazla giysilerinizi, hiç giymediğiniz kıyafetleri değerlendirin. İnternette kendin yap sitelerinde eski kıyafetleri değerlendirmek adına pek çok proje var, onlara göz atarak hem eskilerden kurtulun hem de yepyeni giysiler, aksesuarlar hazırlayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu