Dekorasyon

Okuma köşesi dekorasyon önerileri

Okuma köşesi dekorasyon önerileri

Kitap okumayı seven kitap kurtlarına bir okuma köşesi hazırlamayı öğreteceğiz. Okuma köşesinde nasıl maksimum faydalanacağınızı ve ne şekilde düzenlemeler yaparak daha ferah ve daha aydınlık bir okuma köşesi dizayn edebileceğiniz konusunda en güncel ve en modern bilgileri sizlere sunacağız.

Kitap okumak bizler için günün yorgunluğundan hayatın karmaşasından kurtulmak için adeta bir çıkış yolu sunuyor. Peki, kitap okuma alanımızı nasıl tasarlarız?

İşte tamda bu anlamda, Kadınlive dekorasyon editörleri olarak sizlere en güzel okuma köşesi dekorasyon önerileri vermeye çalışacağız. Şimdi gelin hep birlikte dekorasyon ve önerilere bir göz atalım.

okuma-kösesi-dekorasyonu-1

İlk önce kitap okuyacağımız koltuk ya da minderi düzgün seçmemiz gerekmektedir. Rahat olması oldukça önemlidir. Kitaplığa çok uzak bir yer olmazsa bizim açımızdan çok daha güzel olacaktır. Işık alan ve ısıtma konusunda da sıkıntı çıkartmayacak bir köşe olursa çok güzel olur.

okuma-kösesi-dekorasyonu-2

Kış aylarında elinizde kahveniz köşenize çekilip üstünüze battaniyenizi alıp kitap okumak çok keyifli olur değil mi? Bunun dekoratif açıdan da güzel bir görünüme sahip olması için mesela odanıza ağaç şeklinde bir kitaplık yapabilirsiniz. Siz o manzarayı gördükçe okuma isteğiniz artacak odanıza ayrı bir hava sağlayacak.

okuma-kösesi-dekorasyonu-3

Kitap okuyacağınız yerde ki sehpa da ahşaptan yapılma sade ve şık bir yapıya sahip olabilir. Önemli olan o mutlu ortama uyum sağlaması. Masanızda kendinizin boyadığı bir masa lambası ve elleriniz ile bir kutudan ya da koliden tasarladığınız kalemlik kutunuzu koyarak çok tatlı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Hem okuma aşkınız artar hem de okuma köşeniz oldukça şık görünür.

okuma-kösesi-dekorasyonu-4

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu