Diyet Listesi

Ekmeksiz diyet göbek yapar!

Ekmeksiz diyet göbek yapar

Diyet uzmanı Pınar Kural yapılan yanlışları düzgün bir fiziğe kavuşmak için sizlere yardımcı olacak yiyecekleri düz bir karına sahip olmak için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Öğün atlamak

Zayıflamak için yapılan birçok yanlıştan bir tanesi de öğün atlamaktır. Birçok insanın kilo almasına neden olan öğün atlaması kan şekerinizin ani düşmesi ile sizleri daha çok tatlıya zorlayacak ve daha çok kilo almanızı sağlayacak olduğunu hatırlatıyor. Metabolizmanın hızlı çalışması için öğünlerinizi mutlaka atlamamalısınız.

Ekmeği tamamen kesmek

Birçok diyet yapmaya başlayan kişinin en büyük hatalarından bir tanesi olan ekmeği kesmek diyet yapan kişilerin beslenmesine pasta şeker çikolata gibi ürünlerin tamamen çıkardığında vücudun ihtiyacı olan enerjiyi ekmek grubundan tüketerek alması gerekmektedir zayıflamak isteyen kişiler belirli miktarda çavdar, buğday, kepekli ekmek tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

Hatalı gıdalar

Artık simit börek gibi hamur işleri hazır meyve suları çikolata birçok gıdalar gereğinden fazla tüketildiğinde vücuttaki yağ miktarını artırarak karın ve bel bölgesinin kalınlaşmasına sebep olur.

Hareketsizlik

Hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız buna bağlı olarak karın bölgesinin yağlanması hızlanır ve beslenme planına ek olarak mutlaka hareket etmesini eklemeniz gerekmektedir.

Düz bir karın için bunları mutlaka tüketin

Yulaf; lif ve karbonhidrat zengini yulaf sizi Tok tutarak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.

Yoğurt; Protein bakımından zengin olan yoğurt her öğünde mutlaka tüketilmelidir yağ yakımını hızlandırarak sizlerin daha hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlayacaktır.

Yağ; Yararlı yağlardan avokado zeytin fındık bitter çikolatayı tercih ederek yararlı yağlardan Sizlerde fayda görebilirsiniz.

Yeşil çay; Antioksidan zengini olan yeşil çay düz karın isteyenler için ideal bir formüldür.

Salatalık; İdrar söktürücü olan salatalık sizi çok tutarak düz bir karına sahip olmanız için son derece faydalı bir sebzedir. Karpuz Kuşkonmaz pırasa kereviz gibi sebzeleri tercih ederek de düz bir karna kavuşmanız daha kolay olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu