Makyaj

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kaşlar yüz makyajının temel parçalarından biridir. Bazı kişiler kalın ve gür kaşları olduğu için şanslıdır ve istedikleri saç şeklini kullanabilirler.

İnce kaşları olan ya da kaşlarında kesiklikler olan kişiler için de, kaş kalemi ya da kaş farı uygulaması yapılarak kaş makyajı tamamlanır. Kaş makyajı için tercih edilecek birçok farklı seçenek vardır. Bunlara karar vermeden önce, yüzünüze uygun kaş şeklini bulmanız gerekecektir.

Kavisli ya da düz kaşlar tercih edebileceğiniz gibi, ince ve kalın kaş modelleri de tercih edebilirsiniz. Kaş makyajında tercih edilecek olan birçok seçenek, doğru belirlenmiş kaş modellerinin kullanılmasıyla mümkün olmaktadır.

kaş farı

Kaş Kalemi Mi Kaş Farı Mı?

Kaş kalemi mi yoksa kaş farı mı tercih etmeniz gerektiği sorusunun cevabı kesinlikle kişiye göre değişmektedir. Kaşlara belirgin bir netlik kazandırmak istediğinizde, kalemle çerçeve yaparak, içini kaş farı ile doldurabilirsiniz.

Kaşlarınızın çok seyrek ve belirsiz olması doğal görünümden uzaklaşmaya neden olurken, kaşları belirgin ve aralarında boşluk olanların kaş makyajı çok daha başarılı olacaktır. Kaş renginize uygun olan kaş farı kullanımı ile oldukça basit bir şekilde kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz ve belirgin hale getirebilirsiniz.

Kaş renginizle uygun bir seçim yaptığınızda, gayet doğal ve hoş görünecek olan kaşlarınız yüz ifadenizi de belirgin hale getirecektir.

kaş makyajı

Kalın Kaşlara Sahip Olmaya Çalışırken Yapaylaşmayın

Kaş modasında kalın kaşların hakimiyeti uzun yıllardır herkesin tercihi. Ancak herkese yakışmayan kalın kaşlar, bazı kişilerde seyrek ve yarıklık olduğu için güzel görünmeyebilir.

Kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmak için kullanacağınız kaş farı, birçok kozmetik markette bulunmaktadır. Ancak ilk başta kaşlarınız size tuhaf gelebilir. Bunun için hafif dokunuşlarla sürmeniz ve fazla koyulaştırmamanız şarttır.

Çok ince kaşlara sahipseniz, doğal kaş çizginizin dışına çıkarak kalınlaştırmaya çalışmamanız da önemlidir. Bu görünüm de hoş olmayacaktır.

Hiç Kaşları Olmayan Kişiler Ne Yapmalı?

Kaşları ince olan ya da çok belirsiz olan kişiler kaş ekimi yöntemini tercih edebilir. Kaş ekimi ile kaşların kalınlaşması ve gürleşmesi mümkün olmaktadır.

Doğal bir görünüm için tercih edeceğiniz kaş ekimi saç ekiminden sonra en çok tercih edilen protez yöntemlerinden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu