Aşk & İlişkilerRuh Sağlığı

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı? Psikologlar Konuşuyor

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı? Psikologlar Konuşuyor

Evet, bugün siz kadinlive.com okuyucuları için günümüzde birçok kişinin sorun yaşadığı bir problemi, ele alacağım. Hepimizin bildiği gibi aldatılmanın getirdiği psikolojik sorunlar, çok ciddi boyutlara kadar ilerleyebiliyor. Bunun en etkili sebebi ise ciddiye alınmayıp, doğal bir hayat sıkıntısı gibi görülüp, önlemi önceden alınmamasıdır. İşte bu sebepten, “Aldatılan kadın ne yapmalı? Psikologlar konuşuyor” başlığını hazırlama ihtiyacı duydum. Aldatılmak, yalnız karşı cinsin aldatması değil, hayatımızdaki hemen hemen her şey bizi yanıltıyor ve kişide aldatılma duygusunu, uyandırıyor. Ama bu aldatılma duygusunu uyandırıp, psikolojik olarak ileri boyutlara kadar ilerleten, hayatımızdaki en etkili hamle; karşı cinsin sizi yanıltması, kendini olduğundan farklı göstermesi ve sizi yakından ilgilendiren her konuda sürekli yalan söylemesidir. Bunun sizi derinden etkilemesinin en önemli sebebi ise sizin hiç sorgulamadan, bilinçli değilde duygusal düşünerek, tüm benliğinizle ona inanmanızdır. Tabi, durum böyle olunca ileride yaşanan yanılgılar, kişide ciddi psikolojik izler bırakabiliyor. Peki, bu yanılgıların sonucu olan sorunlar, ileride kişide ne gibi psikolojik sorunlara sebep oluyor  ve kişiye ne tarz psikolojik izler bırakıyor?

Aldatılan kadın depresyonu

Aldatılmanın Getirdiği Psikolojik Sorunlar Ve Ciddiyeti

Aldatılan kişi, psikolojik olarak öz güvenini kaybeder ve devamlı kendisini sorgular. Aldatılmak kişiden bir şeyler kaybettirir ve kaybettiklerinin de büyük bir çoğunluğu maneviyat duygu ve şuana kadar edindikleri desteklerdir. İşte bu sebepten de psikolojik sorunlara yol açar. Dolayısıyla da bu konu üzerinde psikologlar konuşuyor ve bu konuştukları ile tedavi yöntemlerinden de dinleyicilere ciddi açıklamalarda bulunuyorlar. İşte bu açıklamalardan biriside aldatılmanın getirdiği olumsuz etkenlerdir. Peki, bu etkenler nelerdir?

aldatılmak

Aldatılan Kadın

Aldatılan kişinin hayatı psikolojik olarak değişiklik gösterir. Peki, bu değişiklikler nelerdir?

Aldatılmanın beraberinde getirdiği olumsuz etkenler;

 • Güvensizlik,
 • Kendisini sevmemek,
 • Kendi kendine ruhi baskı uygulamak,
 • Öz güven eksikliği,
 • Şüpheli yaklaşım tarzı ve sürekli yanılgılar yaşamak,
 • Bardağa hep boş tarafından bakmak,
 • Anlamsız gülümsemeler ve üzüntüler,
 • Hayattan zevk alamamak,
 • Hırçın davranmak,
 • Mutluluk maskesi takmak,
 • Hem kendisine hemde çevresine ciddi bir güvensizlik duyarak, toplumdan elini eteğini çekmek,
 • Hem fiziki hemde ruhsal açıdan kendisine zarar vermesi,
 • Psikolojik olarak ciddi bir depresyon yaşaması ve bu sebepten de intihar etmesi ve nefret ettiği çevresine ölümcül zararlar vermesi, gibi birçok psikolojik sorunlara sebep olabilir. 

aldatılan kadın ne yapmalı

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı?

Günümüzde hayata tek pencereden bakmak, yalnız aldatılan kadın problemi değil, hemen hemen hepimizin problemi haline geldi. Beklentimizi ve hayata dair tüm isteklerimizi, tek bir kişiye veya tek bir şeye odakladığımızda, aldatılmamız ve yanılmamız, kaçınılmaz bir hal alır. Yapılan en önemli hata, budur aslında. Her insan bu hayatta tek bir şey için yaşamaz. Tam aksi herkesin birçok isteği ve birçok mutluluk sebebi vardır. İşte bu yüzden aldatılan kadının kısa ve öz olarak düşünmesi gereken, bir kişiye her şeyim dememesidir. Sadece her şeyinin küçük bir parçasıymış gibi görmesi ve onu kaybetmesi çokta önemli değilmiş gibi inanarak, yaşaması gerekmektedir. Bu düşünce sistemi, kişiyi diri tutar ve daha huzurlu hissetmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu