Hayata dairRuh SağlığıSağlıkYaşam

Bioenerji Ve Pozitif Enerji Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Bioenerji Ve Pozitif Enerji Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Gündemin ilgi odağı haline gelen enerji nedir? Daha doğrusu pozitif enerji, negatif enerji, bioenerji ne demektir ve sağlığımıza ne gibi etkileri vardır? Bilmek ister misiniz? O halde “Bioenerji ve pozitif enerji nedir ve nasıl yapılır?” adlı başlığı altında, konumuzun anlatımına başlayalım. Öncelikle enerji ile ilgili bu konumuzda ben kendi özgün düşüncelerimle edindiğim bilgilere dayanarak, enerjinin tanımını yapmak isterim. Bana göre enerji, insan evladının henüz kullanmayı bilmediği en güçlü silahtır. Bildiğimiz üzere insan vücudu kaynağı sonsuz bir enerji ile donanımlıdır. Peki, bu enerji nasıl kullanılır ve enerjinin hayatımızdaki yeri nedir?

Bioenerji

Evet, günümüzde birçoğumuza bilim kurgu gibi gelen ve oldukça da ilginç kabul edilen, “Bioenerji” denilen bir şey var. Öncelikle bunu açıklığa kavuşturalım. Bioenerji hala birçoğumuzu ikna etmiş değil, ama bioenerji akla ve bilime yatkın bir yöntem olmakla beraber, sağlığımız içinde önemli rolleri vardır. Gelin bu rollere hep birlikte değinelim. Örneğin; psikolojik düşünce sistemi, bioenerji sınıfındadır. Peki, bioenerjinin sağlığımız için ne gibi etkileri vardır ve bioenerji ne zamandan beri insanlığa uygulanmaktadır?

Bioenerji ve pozitif enerji

Bioenerji Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Bioenerji insanlarda bulunan doğal bir enerji kaynağıdır ve elektriksel doğaya sahip, vücutta hareket etmektedir. Hepimizin bildiği gibi vücutta binlerce enerji kaynağı bulunmaktadır. Tıpkı kan damarlarında olduğu gibi vücutta görünmeyen, ancak duru temiz bir görme yeteneği ile keşfedilip, işlenilebilir bir hale getirilen enerji kaynakları bulunmaktadır.

Enerji

Bioenerji dediğimiz akım, yukarıda bahsettiğim enerji kaynaklarında akmaktadır. Akan bu akım ise vücudu, enerji ile beslemektedir. Bu bahsini ettiğimiz enerji merkezleri gibi vücutta 7 adet enerji merkezi, bulunmaktadır ve bu enerji merkezlerine cakra adı verilir. Bu cakralardan vücuda enerji akımı yapılmaktadır. Enerjinin daha pozitif daha sağlıklı olması için kişide, olumlu düşünce sisteminin gelişmesi gerekmektedir. Cakra adı verdiğimiz enerji kaynaklarını, günlük hayatımızdaki kötü alışkanlıklar gibi birçok olgu, bu kaynakların tıkanmasına sebep olur. Bu kanalların tekrar açılması için kişi, zihnini ve enerjisini kullanabilir. Ancak bunu kişinin kendisi, başaramadığı zaman devreye çeşitli bioenerji sistemleri, girmektedir. Günümüzde bu sistemler, elbetteki fazlasıyla mevcut.

Pozitif enerji

Bioenerji eski şaman Türklerinin de uyguladığı, bir sistemdir. O zamanlarda bioenerji sistemleri, bir mağarada insanların sağlığı için birçok kez uygulanmıştır. Günümüzde ruhsal sorunlar yaşayanlar için ya da ruhsal sorunlar yaşamamak için bioenerji sistemleri uygulanmaktadır. Tabi kişinin, duru görme yeteneği gelişmiş ise bu yöntemleri, kendisi de uygulaya bilir. Bu yöntemlerde daha çok olumlu düşünme sistemi devreye girer. Yani pozitif enerjiyi doğuran, olumlu düşünme sistemidir. Cakra dediğimiz enerji merkezlerinin tıkanıp, vücuda negatif enerji yaymaması için olumlu düşünüp ve düşündüğümüze tüm benliğimizle inanarak, enerji merkezlerimizde pozitif enerjiyi hakim kılabiliriz.

Pozitif enerjinin faydaları

Bioenerji Ve Pozitif Enerjinin Hayatımızdaki Yeri Nedir?

Hayat tarzını değiştirmek istiyorsan, düşünce tarzını değiştir. Bu cümleden de anladığımız gibi kişi, düşünce tarzına göre hayat yaşar. Eğer kişi, olumsuz düşünce sistemine sahip ise hayatına hep negatif pencerelerden bakar ve bu durumda o kişiyi hayattan soğutarak, bir tat almamasına sebep olur. Enerjisini hep negatif salgılayan kişinin, öz güveni yetersiz olur ve her konuda bardağa boş tarafından bakar. Tabi bu durumda psikolojik sorunları beraberinde getirir ve kişinin ruh sağlığını bozar.

Biyoenerji ve pozitif enerjinin hayatımızdaki yeri nedir

Bioenerji kaynaklarından vücuda yayılan pozitif enerjinin, hayatımızda çok ciddi bir önemi vardır. Az öncede bahsettiğim gibi ruh sağlığını, diri tutan en önemli etken pozitif enerjidir ve pozitif enerjiyi, meydana getirende olumlu düşünce istemidir. Ancak olumlu düşünmekte tek başına yeterli değildir. Pozitif enerji için kişinin düşündüğüne tüm benliği ile inanması, ilk temel kurallardan birisidir. Yoğunlaşmak ve iç sessini dinlemekte bu kurallardan bir diğeridir.

Aslında her şey kendini sevmekle başlıyor. Bir düşünsene eşsizsin, evrende senden bir tane daha yok. O kadar değerlisin ki sen, teksin. Yaratan, seni bir tane yaratmış. Tüm evrende bir eşin yok ve sen, o evreni tamamlayan eşsiz bir parçasın. Bu tarz olumlu düşünceler ile beslenen kişinin, pozitif enerjisi daima yüksek olur. Tabi düşündüğüne inanmak, şartıyla. Kötü alışkanlıklarını, hayata dair istemediğin can yakıcı olayları, telepatik iletişimi ve psikolojini, bu sistemle kontrol altına alarak, ruh sağlığını daima diri tutabilirsin. Bütün bunlar senin elinde, yeter ki tüm benliğinle iste.

NOT: Bioenerji ve pozitif enerjinin önemini anlamak, yazıya döktüğüm bu anlatımımdan ibaret değil. Vücuttaki enerji sistemini tam anlamıyla çözmeniz için kendinizle barışık bir hayat sürmeniz gerekiyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu