Saç Renkleri

Doğal yollarla ‘saç rengi’ değiştirin!

Kadınlar hayatı boyunca sarı saçlara sahip olmak istemişlerdir; ancak kimyasal içeriği nedeni ile boyaların sağlığınız için zararlı olmasının yanı sıra, saçlar üzerinden de yıpratıcı etkisi büyüktür. Doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmek de mümkündür.

Bu yöntemler ile vücudunuz gereksiz yere kimyasal maddelerle temas etmiş olmayacaktır. Ayrıca doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmenin bir başka avantajı da yalnızca saç renginizi değiştirmek ile kalmayıp, doğadan gelen şifalı özlerden de yararlanabiliyor olmanızdır.

saç rengi 1

Doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmek için en çok bilinen ve kullanılan yöntem papatyadır. Çok eski dönemlerden beri kadınlar, papatyanın suyu ile saçlarını yıkayarak saç tonlarının açılmasını sağlamaktadırlar. Düzenli ve uzun süreli tekrar edilen bu yöntem ile sarı saçlara ulaşmanız mümkündür; ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Kullanacağınız papatyanın alman papatyası olması gerekmektedir. Doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmek için kullanacağınız alman papatyası; büyük ve beyaz renkte olan papatyadır. Kır papatyaları gibi küçük değildir.

Birçok kişi papatya suyunu hazırlarken, papatyaları kaynatmak, papatyaların yapısını bozmakta ve saç rengini açmalarını önlemektedir. Yapılması gereken ise; bir kaba aldığınız papatyaların üzerine kaynadıktan sonra 1 dakika bekletilmiş olan suyu ilave etmek ve su ılınıncaya kadar beklemek. Ardından papatyaları süzmek ve papatya taneciklerini eliniz ile sıkarak özünün ortaya çıkmasını sağlamak. Doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmek isteyen pek çok kadın, papatya uygulamasını yanlış uyguladığından doğru sonuca ulaşamamaktadır.

saç rengi 2

Doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmek isteyenler için bir başka alternatif de cevizdir. Ceviz ile saçlarınızın rengini koyulaştırabilir ya da oluşan beyazlıklarınızı kapatabilirsiniz. İşlem ise; oldukça kolaydır. Doğal yöntemler ile saç rengini değiştirmek için kullanacağınız bu yöntemde ihtiyacınız olan, yeşil yani tam olgunlaşmamış ceviz ile ceviz yaprağıdır.

Bir kabın içerisine ceviz yaprakları ve kırılmış cevizin kabuklarını koyup, üzerine su ilave ederek kaynatmalısınız. Kullanacağınız kap boyanabileceğinden kullanmadığınız bir kap seçmeye özen gösterin. Hazırlamış olduğunuz kap ılındıktan sonra, sprey şeklinde kullanabileceğiniz bir kaba aktararak, her gün saçlarınıza sıkabilir ve kurumasını bekleyebilirsiniz. Kısa süre içerisinde saçlarınızın rengi koyulaşacak ve doğal yöntemler ile saç rengini değiştirme denemeniz başarıya ulaşmış olacaktır.

saç rengi 3

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu